Kultura po dlouhé pauze ožívá. Divadlo v pondělí otevře pokladnu a na červen připravilo několik koncertů i her

Louny – Po zmírnění a ústupu epidemie v posledních týdnech se pomalu rozjíždí kulturní dění. Od minulého týdne jsou pro návštěvníky otevřena muzea v Lounech i Žatci, lidé už přes měsíc mohou chodit i do knihoven, teď se na obnovení provozu chystá i Vrchlického divadlo v Lounech. V pondělí zřejmě otevře pokladnu a na červen už připravilo hned několik kulturních setkání pro veřejnost.

Velmi pravděpodobně otvíráme v pondělí

„Velmi pravděpodobně otevřeme v pondělí 24. května. Návštěvníci budou muset mít respirátor,“ informují stránky Vrchlického divadla.

Jeviště i hlediště jsou tichá už rok a čtvrt

Posledním klasickým divadelním přestavením v Lounech byla komedie Lidojedi v podání Činoherního studia Ústí nad Labem, odehraná 27. února 2020. Osmého března téhož roku ještě skončil několikadenní festival amatérských souborů Lounské divadlení a od té doby jsou pódium i hlediště v Lounech rok a čtvrt nepřetržitě prázdná.

V červnu bude možné sledovat koncerty venku i uvnitř

Teď se milovníkům kultury a speciálně divadla už začíná blýskat na lepší časy. Hned od června v Lounech mohou lidé chodit na koncerty i na činohru. Některé z koncertů budou probíhat v budově a jiné bude možné dokonce sledovat a poslouchat venku, protože hudebníci budou hrát na divadelním balkonu, anebo na piazzettě. První z akcí je v plánu na čtvrtek 3. června, a je to právě koncert z balkonu. Hrát bude soubor A Bag of Potatoes, začátek je v 19 hodin, zájemci mohou koncert sledovat zdarma z prostranství před divadlem.

Činoherní přestavení zařídí ochotníci

V červnu je v plánu také zmiňovaný festival Lounské divadlení se třemi hrami v podání amatérských souborů a další čtyři hudební představení. Z nich dva koncerty jsou určeny pro posluchače venku před divadlem a další dvě se odehrají uvnitř v budově. Plánovaný program divadla na červen se všemi podrobnostmi si můžete prohlédnout ZDE.

(Na snímku nahoře: nápis vyvěšený na budově divadla zve na jednu z prvních akcí sezony po vynucené dlouhé přestávce – festival Lounské divadlení. Foto: Vrchlického divadlo Louny)

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Auta, letadla, staré hrady. V Lounech začala výstava pro kluky a chlapy s klukovskou duší

ČTĚTE TAKÉ: Města ruší velké slavnosti a podpoří více akcí pro menší počty lidí. V Postoloprtech chtějí začít už v létě

ČTĚTE TAKÉ: Památky v okrese Louny jsou ještě zavřené. Lidé už ale mohou navštívit třeba Křivoklát, Krakovec či Valeč