Slavnosti v Postoloprtech budou věnovány hned čtyřem jubileím. Už tento týden také přijede Jan Přeučil

Postoloprty – Zima snad už konečně přece jen brzy skončí, a tak nastal vhodný čas myslet na příjemnější, teplejší část roku a třeba i rovnou na letní slavnosti. Ty první z měst v našem regionu proběhnou tradičně v Postoloprtech. A to už jen za tři měsíce – 10. června. Jaké bude letos jejich téma? Kulatiny a půlkulatiny! Při programu oblíbené zábavy ve městě se totiž budou připomínat a slavit hned čtyři významná výročí najednou.

Program sestavuje pracovní skupina

„Fotbalový klub v našem městě už loni završil 100 let, ale hlavní oslava se přesunula na letošek i kvůli otvírání nově přestavěného stadionu. Dál slaví také hasiči 155 let a ZUŠ Postoloprty, která má jubileum třicet let. Koneckonců i samotné Postoloprtské slavnosti se letos budou konat ve 20. ročníku, a tak během programu se budou připomínat samá jubilea,“ vysvětlil Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprt. K programu slavností se podle něj už několikrát sešla pracovní skupina pořadatelů.

Městem projde tradiční průvod

Termínem slavností je sobota 10. června, městem před počátkem hlavního programu projde tradiční veselý průvod. „I v něm bude přehlídka mnoha zajímavých postoloprtských aktivit, včetně i všech zmiňovaných jubilantů,“ uvedl Pavel Panenka. Následovat pak bude program na dvou pódiích, jak na náměstí, tak i v celém zámeckém parku. Bude mezi účinkujícími nějaký známý umělec? „V tuto chvíli snad lze jmenovat Felixe Slováčka juniora s Cimbálovou muzikou Milana Broučka, kteří hrají i hity z filmů, od Karla Gotta, od kapely Metallica aj. Jinak vystoupí také Jary Tauber s kapelou, Definitivní ententýk, Staročeská dechovka, Furt rovně, Beruška a mnoho dalších účinkujících, program se ještě dolaďuje,“ popsal na dotaz naší redakce Pavel Panenka.

Již tuto sobotu přijedou na besedu s návštěvníky Jan Přeučil a Tomáš Magnusek

Jeden z velmi známých českých umělců ovšem vystoupí v Postoloprtech již tuto sobotu (11.3.) Bude to oblíbený herec Jan Přeučil, který v únoru oslavil 86. narozeniny. Diváci ho mohli vidět ve stovkách divadelních, televizních i filmových rolí, v civilu je známý také díky svému kultivovanému a noblesnímu vystupování. Druhým hostem a partnerem Jana Přeučila v zábavné besedě s návštěvníky bude filmový režisér Tomáš Magnusek (38). Setkání začne v sobotu v 17 hodin v prostorách městské knihovny v Postoloprtech.

(na snímku nahoře: slavnosti v zámecké zahradě v Postoloprtech, jeden z minulých ročníků. Tehdy se ještě konaly v květnu v době kolem „zmrzlých“, což je vidět i na trochu teplejším oblečení návštěvníků. Od roku 2019 město přesunulo termín slavností na červen, kdy už panuje příjemnější počasí. Foto Libor Želinský)