Autobusová zastávka v Podbořanech se posune přibližně o 300 metrů do blízkosti nové prodejny Norma

Podbořany – Autobusová zastávka ve východní části Podbořan se bude stěhovat – takový záměr má v plánu vedení města, ještě ho však musí potvrdit zastupitelstvo. Zastávka by se oproti současnosti měla posunout přibližně o tři sta metrů dál ke křižovatce, u níž bylo nedávno otevřeno nové nákupní centrum řetězce Norma.

Cena za projektovou dokumentaci: necelých 200 tisíc

Na radnici už je vypracovaná studie, která počítá s přesunem autobusové zastávky a dalšími detaily kolem tohoto kroku. Rada města nyní v lednu schválila, že k záměru má být vypracována projektová dokumentace k budoucí stavbě. Dokumentaci by měla vytvořit firma z Kadaně, radnice s ní má podepsat smlouvu během února, uložila rada města odboru investic městského úřadu. Cena za vypracování projektové dokumentace bude činit kolem 193 tisíc korun, vyplývá z usnesení rady města.

Záměr ještě musí potvrdit zastupitelstvo

Uvedená částka je cena jen za projektovou dokumentaci, náklady na přesun a související stavební práce, úpravy vozovky a dopravní značení budou pak ještě o něco vyšší. Celý záměr musí ještě schválit členové zastupitelstva města, stejně tak i podobu celkového finálního investičního rozpočtu pro všechny plánované akce ve městě na letošní rok. Pokud by zastupitelé akci či její zařazení do letošního rozpočtu neschválili, může od smlouvy město ještě odstoupit, a to nejpozději do konce letošního března, plyne dál z usnesení radních.

Prostranství u Normy a budovy radnice se mění, brzy se budou i stavět domky

Současná autobusová zastávka je na křižovatce na konci Dukelské ulice, jejíž hlavní směr dál pokračuje pod názvem ulice 5. května. Zastávka je poblíž odbočky do Valovské ulice, vedoucí směrem k nemocnici a koupališti. Město ji plánuje na tomto místě zrušit a zastávku posunout přibližně o tři sta metrů dál do prostoru, kde je budova městského úřadu, nově otevřené nákupní centrum Norma a křižovatka s výjezdy z Podbořan na Blšany a Očihov. Celé prostranství u obchodu Norma se postupně mění, vzniklo tam i parkoviště pro více než 60 aut, na křižovatce byla také rozšířena vozovka a přibyl nový odbočovací pruh kvůli lepší bezpečnosti a plynulosti při průjezdu. Na jedné straně ulice vznikají i parcely pro nové rodinné domy a pozemky město brzy začne prodávat. Obchod Norma stavěla dodavatelská firma od loňského května a pro zákazníky prodejna poprvé otevřela loni v prosinci.

(na snímku nahoře: křižovatka u Normy v Podbořanech. V blízkosti bude i autobusová zastávka, později také i nové domky v lokalitě Na Lišce. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Prodejna Norma v Podbořanech je hotová. Lidé ji mohou poprvé vyzkoušet od 9. prosince

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech u žlutého kostela bude stříkat nová fontána za téměř 300 tisíc korun

ČTĚTE TAKÉ: Ordinace po oblíbeném lékaři v Podbořanech, který v září náhle zemřel, znovu začala pracovat