Vichřice vychýlila ceduli na stadionu v Žatci, v Postoloprtech zase přervala dráty a způsobila požár

Žatec – Silná vichřice, která o víkendu působila škody v celé České republice, zanechala stopy i na Žatecku a v okolí Postoloprt. Hodně řádila také v jiných regionech Ústeckého kraje i dalších oblastech, hasiči a další záchranáři měli v celé zemi stovky výjezdů k zásahům.

Oprava bude pro klub bezplatná

V Žatci silný vítr v noci na neděli ulomil jeden z držáků s velkou cedulí FK Slavoj Žatec u vstupu na fotbalový stadion u Ohře. „Nalomená“ cedule potom zůstala viset v šikmé poloze a dál plandala v poryvech větru, až ji po několika hodinách pracovníci správy stadionu sundali. „Kvůli větru bylo poškozeno i zařízení pro příjem internetu. Jiné škody na stadionu naštěstí po této vichřici už nemáme. Teď v příštích dnech nebo týdnech vyřešíme opravu. Zařízení stadionu je po nedávné první etapě rekonstrukce ještě v záruce, takže to firma opraví na své náklady, náš klub to platit nemusí,“ uvedl na dotaz naší redakce Pavel Maňák, předseda FK Slavoj Žatec.

Strom spadl na lampu v Trnovanech

Vichřice způsobila v okrese Louny i další vážné škody. V Trnovanech u Žatce vítr vyvrátil strom a ten spadl na lampu veřejného osvětlení. U Postoloprt se zase přetrhlo vedení s vysokým napětím, dráty spadly na zem a zapálily trávu a suché porosty. K události museli vyjet hasiči, kteří oheň zlikvidovali.

Na Kladensku spadla pětimetrová zeď

V jiných okolních regionech byly problémy a následky ještě vážnější, vichřice si bohužel vyžádala i jeden lidský život. Na Kladensku kvůli větru spadla pětimetrová zeď na stavbě a při události zemřel jeden z dělníků. Na Děčínsku polámané stromy zastavily vlak, totéž se stalo i ve vlaku na trati Praha – Brno na Žďársku, kde cestující lidé zůstali uvízlí několik hodin, protože kvůli složitému terénu v místě nebylo možné provést jejich rychlou evakuaci.

(na snímku nahoře: cedule poškozená po vichřici na stadionu v Žatci, foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Kuriozita: První cedule s nápisem Slavoj visela na nové tribuně pouhé tři dny, pak musela dolů. Písmo bylo moc tenké

ČTĚTE TAKÉ: Živý smrk rekordman o těchto svátcích v Postoloprtech svítit nebude. Vichřice mu zlomila mnoho větví

ČTĚTE TAKÉ: Silná bouře zbourala v Postoloprtech pod zámkem chmelnici. Škoda se odhaduje na půl milionu