Na radnici v Lounech bude konečně možné rezervovat si přes internet vhodný termín k návštěvě bez čekání. Systém začne fungovat v prosinci nebo lednu

Louny – V Lounech na radnici konečně bude možné objednat si a rezervovat přes internet přesné datum a časový termín například pro návštěvu směřující k vydání nového občanského průkazu nebo cestovního pasu. Dosud rezervace vhodného termínu na rozdíl od jiných srovnatelných měst v okolí v Lounech možná není. Žadatelé o doklady musí přijít na městský úřad osobně a tam čekat mezi ostatními zájemci „ve frontě“, až na ně přijde řada.

Radnice hledá dodavatele po rezervační a vyvolávací systém

Radnice v Lounech nyní učinila důležitý krok ke změně k lepšímu – na začátku září zveřejnila výzvu, ve které hledá dodavatele vyvolávacího a rezervačního systému pro městský úřad. Tedy firmu se zaměřením na informační a softwarové technologie, která by v Lounech instalovala a zajistila i provoz jak vyvolávacího systému v budově městského úřadu (jde o objekt v ulici Pod Nemocnicí), tak i on-line rezervační systém pro občany.

Instalace má být hotová do konce listopadu

Firmy se mohou radnici hlásit jako uchazeči o zakázku do poloviny září. Instalace nových systémů má probíhat v říjnu a listopadu, uvádějí dokumenty k výběrovému řízení. Od prosince nebo ledna by tak teoreticky už nový rezervační i vyvolávací systém mohly začít fungovat. Nabídnutá cena za zakázku bude jedním z hlavních kritérií výběrového řízení. „Město Louny celý projekt připravuje v rámci Operačního programu Zaměstnanost EU. Předpokládaný termín instalace rezervačního a vyvolávacího systému je na přelomu roku 2021 a 2022,“ informovala už letos na jaře Kateřina Švobová z Městského úřadu Louny.

Celkové náklady jsou přes milion

Město připravovalo program pro zlepšení a modernizaci komunikace s veřejností, jehož součástí je i budoucí zavedení rezervačního i vyvolávacího systému, od roku 2020.  Podle dokumentu z loňského června by předpokládané výdaje jen z rozpočtu města na celý tento projekt činily kolem půl milionu korun. Dalších několik milionů by radnice dostala jako dotaci ze státních a evropských zdrojů. Další součástí uvedeného projektu je také například chystaný nákup a instalace dvou elektronických úředních desek ve formě světelných panelů, které by měly být do konce letošního roku uvedeny do provozu na zatím blíže neupřesněných veřejných místech ve městě (jedním z nich bude pravděpodobně Mírové náměstí, hlavní centrum Loun).

ČTĚTE TAKÉ: Mohu si rezervovat termín schůzky na radnici přes formulář na internetu? Louny jsou jedno z mála měst, kde tohle nejde

ČTĚTE TAKÉ: Dočkáme se nákupního centra v Lounech? Jeden z obyvatel se ptal už podruhé. Na požadavku města to ale nezáleží, uvádí radnice

ČTĚTE TAKÉ: Přejezd v Lounech v Husově ulici bude bezpečnější. Nově tam přibudou závory

(ilustrační foto nahoře: vyvolávací systém na radnici v Bohumíně, který je v rámci ČR „partnerským městem“ pro Louny, obě sídla už desítky let udržují nadstandardní přátelské vztahy. Foto: Městský úřad Bohumín)