Sto milionů korun – to jsou letošní investice města v Lounech. Necelou polovinu si vezme přeměna letního cvičiště

Louny – Přibližně sto milionů korun – taková je částka, kterou plánují v letošním roce zástupci města Loun použít na investiční projekty stavebního charakteru, tedy na vylepšení ulic, chodníků, parků, veřejných prostor a dalších prvků či zařízení pro obyvatele města. Souhrnnou částku i všechny jednotlivé plánované investice a projekty schválili v prosinci zastupitelé společně s finální podobou celkového rozpočtu města.

Cvičiště má stát 43 milionů

Úplně největší investicí bude poslední etapa revitalizace oblíbeného letního cvičiště včetně skateparku. „Projektová dokumentace počítá s částkou 43 milionů korun,“ informoval starosta Loun Pavel Janda. V současnosti probíhá výběrové řízení na firmu, která by rekonstrukci areálu dokončila. Staré a nevyužívané hokejbalové hřiště bude zrušeno, místo něj vznikne několik menších hřišť na míčové sporty, které jsou mezi lidmi nejvíce oblíbené, vznikne i odpočinková zóna s lavičkami a nově vysázenou zelení. Zbrusu nová bude také vystavěná budova s potřebným hygienickým a technickým zázemím pro celý areál. Práce mají začít už během letošního roku.

Začne obnova sídliště Pod Kasárnami

Druhou velkou investiční akcí bude zahájení první etapy revitalizace sídliště Pod Kasárnami. „Tyto práce měly sice začít už loni v listopadu, ale na sídlišti se protáhly zásahy Severočeské vodárenské společnosti. Město na ně naváže, až vodaři dokončí práce na svých zařízeních a zahrnou výkopy. Začátek za město jsme tedy přesunuli na letošní jaro,“ vysvětlil starosta. Tato investice z rozpočtu města by měla činit přibližně 26 milionů korun.

Holárkovy sady: sedm milionů

K dalším velkým investicím bude patřit rekonstrukce Holárkových sadů, kde začalo velké kácení více než stovky stromů už loni na podzim. Letos budou úpravy v parku pokračovat, město tam plánuje „utratit“ sedm milionů.

Chodníky i ulice „dostanou“ na opravy shodně po třech milionech

Pokračovat budou i další nezbytné úpravy ulic a chodníků – jejich poškození a nutnost průběžných oprav patří mezi problémy, které obyvatelé vidí nejčastěji a na něž také většinou nejvíce radnici upozorňují. „Město letos na ulice a chodníky, které jsou v jeho správě, věnuje šest milionů korun. Do oprav vozovek půjdou tři miliony a do ŕekonstrukcí chodníků stejná částka,“ upřesnil starosta.

Střecha školy i nové mantinely na „zimáku“

Z dalších zajímavých investic z rozpočtu města se chystá také například výměna mantinelů na zimním stadionu za přibližně 2,5 milionu korun nebo výměna střešních krovů a oprava střechy na budově ZŠ Komenského za čtyři miliony korun.

(na snímku nahoře: na letním cvičišti v roce 2018 vzniklo úplně nové hřiště pro rodiny s menšími dětmi. Letos budou rozsáhlé úpravy ve sportovním a odpočinkovém areálu nad autobusovým nádražím pokračovat. Foto Městský úřad Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Opatrně v Holárkových sadech. Odborná firma zahájila kácení, které potrvá měsíc a padne při něm skoro 200 stromů

ČTĚTE TAKÉ: Modernizace sídliště v Lounech za 75 milionů korun začne až na jaře. Přibudou stromy, lampy, parkovací místa

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech už pracují dva nové měřiče rychlosti. Řidiči, kteří udělají přestupek, mohou čekat od města pokuty