Očkování od mobilního týmu: Louny nejsou jediné, v pátek budou mít možnost i lidé v Kryrech

Podbořansko, Kryry – Skupina zdravotníků dojíždějících nyní každou středu z Mostu do Loun, aby ve městě očkovali lidi proti závažným účinkům viru Covid-19, není jediným mobilním týmem, který v našem regionu zajišťuje očkování pro veřejnost. Čas od času přijíždějí také zdravotníci z Českého červeného kříže (ČČK). Ti se objevují nejčastěji na Podbořansku a jejich čas znovu nastane tento týden v pátek (28.1.). Očkovat budou zájemce v Kulturním domě v Kryrech.

Červený kříž očkoval v Kryrech i Podbořanech už loni v listopadu

Lidé v Kryrech mohou přijít do kulturního domu s knihovnou v pátek od 16 do 17 hodin. Zdravotníci z ČČK jim aplikují vakcínu proti Covid-19, a kdo bude mít zájem, tomu změří i hodnoty krevního tlaku nebo cukru. Očkovat na tomto místě je možné nechat i děti ve věku od 12 let. Loni v listopadu už mobilní očkovací tým ČČK v Kryrech jednou byl, stejně tak i v nedalekých Podbořanech. „V Podbořanech na náměstí u kulturního domu jsme tehdy startovali akci na podporu očkovanosti populace nazvanou Vánoce v pohodě. Bylo to 5. listopadu, potom se naši zdravotníci přesunuli do Kryr. V obou městech jsme tehdy naočkovali přes 200 lidí,“ uvedl Josef Konečný, ředitel úřadu ČČK v Praze.

ČČK se snaží pomáhat hlavně tam, kde je očkování hůře dostupné

Projekt mobilního očkovacího týmu ČČK se během prosince rozšířil kromě Ústeckého také do Plzeňského, Libereckého a Olomouckého kraje. Zdravotníci a dobrovolníci ČČK tehdy za listopad a prosinec podali lidem hlavně v odlehlejších oblastech země kolem pěti tisíc dávek vakcíny. „Míra očkování mezi obyvateli ČR se postupně zvyšuje, ale na mapě republiky stále zůstávají pomyslná bílá odlehlejší místa, odkud to lidé měli nebo mají do očkovacích center daleko. Právě tam chtějí naše týmy pomáhat, protože očkování je zásadní zbraní pro zvládnutí pandemie Covid-19, chrání lidi před těžkým průběhem nemoci a nutností hospitalizace, v celkovém měřítku snižuje počty nemocných i hospitalizovaných,“ vysvětlil Josef Konečný.

Z Vánoc v pohodě je nyní Léto v pohodě

Očkování pokračuje i nyní v lednu a jednou ze zastávek ČČK budou v pátek právě Kryry. Projekt je nyní po svátcích přejmenovaný na Léto v pohodě. Do poloviny ledna podaly očkovací týmy lidem v regionech už více než 7 600 dávek vakcíny. Kromě toho dobrovolníci z ČČK pomáhají už od začátku loňského roku také třeba s očkováním lidí umístěných v zařízeních sociální péče. Očkování s pomocí ČČK takto probíhalo na Olomoucku a v okolí Prahy. „Jen v Olomouckém kraji naši zdravotníci aplikovali téměř 15 tisíc dávek lidem v sociálních zařízeních,“ dodal Josef Konečný.

(na snímku nahoře: očkování v režii ČČK na náměstí u kulturního domu v Podbořanech minulý rok v listopadu. Foto Český červený kříž)

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech bude v provozu i nyní v únoru, původně oznámený konec neplatí

ČTĚTE TAKÉ: Epidemie sílí a s tím stoupá i zájem lidí o očkování. V Podbořanech se uvažuje o možnosti obnovení očkovacího místa

ČTĚTE TAKÉ: Jednou za týden a stačí. Systém očkování v Lounech se nyní měnit nebude, stálé očkovací centrum provoz neobnoví

ČTĚTE TAKÉ: Velký zájem o očkování: centrum v Žatci se vrací do větších prostor na náměstí Poperinge