Program v pátek i sobotu, hudba a zábava až do dvou v noci. Přicházejí oblíbené Podbořanské letní slavnosti

Podbořany – Týden po veselém setkání v Postoloprtech jsou tady druhé větší oblíbené městské slavnosti v okrese Louny v letošním roce. Tentokrát se na hudbu, pouťové atrakce, sport a další zábavný program mohou těšit obyvatelé a návštěvníci v Podbořanech, slavnosti budou probíhat tento pátek a sobotu (16. a 17. 6.). Největší města v okrese se pak přidají až ke konci léta – Letní lounské vábení má termín v srpnu a žatecká Dočesná v září.

První koncert začíná v pátek v 16 hodin

Podbořanské letní slavnosti oficiálně začínají v pátek v 16 hodin, kdy na pódiu na náměstí začne první hudební koncert – hrát bude rocková kapela Anakonda Benda. V pátek se lidé mohou těšit také na podbořanskou skupinu Full Time a dále na soubory Pumpa a Hlahol. Všechno je to řízná pohodová rocková muzika, hrát se bude až do půlnoci.

V sobotu je hudební program od 12 hodin do dvou v noci

V sobotu hudební program slavností začíná ve 12 hodin, postupně vystoupí soubory ze ZUŠ Podbořany, dechovka Veselí muzikanti a potom už zase začne žánr „rock a pop“, hrát budou kapely Premiér, Jih Band, Poetika, Jakub Děkan band. Na úplný závěr se o nálož muziky postará ještě také v roli DJ Karel Fiala, jeden z moderátorů slavností, který je v našem regionu také známý pracovník v oblasti kultury. Dříve dlouhá léta působil v divadle v Žatci a nyní po nedávném úspěchu ve výběrovém řízení nastoupí od srpna jako nový ředitel Kulturního domu Podbořany. V noci ze soboty na neděli bude hudba znít až do dvou do rána, potom produkce skončí.

Volejbal, pouť, občerstvení, hlubanská tvrz…

Lidé se na slavnostech mohou těšit i na doprovodné oblíbené pouťové atrakce, zábavu pro děti, stánky s občerstvením a suvenýry, nebo také na tradiční sportovní volejbalový turnaj hraný přímo na náměstí. V sobotu dopoledne bude pro návštěvníky otevřeno také muzeum v Podbořanech a vodní tvrz v Hlubanech. Vstup na celé slavnosti je bezplatný.

(na snímcích: návštěvníci a účinkující na slavnostech v Podbořanech loni v létě. Foto Laurencia Helásková)