Každý den více než sto návštěvníků. Kinematograf začal skvěle, v Postoloprtech zůstane ještě dva dny

Postoloprty – Zámecká zahrada v Postoloprtech žije tento týden opravdu naplno. Od pondělí do soboty v ní večer co večer zní hudba, první polovina týdne k tomu navíc patří oblíbenému pojízdnému „letnímu kinu“ s bratry Čadíky. Kinematograf má zatím za sebou dva promítací večery, a přestože bylo pondělí a úterý, první dva pracovní dny, návštěvnost byla velmi slušná: každý den přišla více než stovka diváků.

Každý den více než sto lidí

„Zatím jsme měli štěstí i na krásné počasí bez deště a příjemné teplé večery, což je u letních kin vždy velmi důležitý faktor. Do zámecké zahrady na hudební koncert a po něm na promítání filmu od Kinematografu bratří Čadíků přišlo v pondělí více než sto lidí a v úterý jich bylo také ještě o trošičku více – to jsme napočítali 112 návštěvníků. Zájem lidí nás těší, máme radost. A přijďte i dál, hudba i filmy pokračují i ve středu a ve čtvrtek,“ uvedl Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprty.

Před promítáním hrají kapely z regionu

Ve středu (19. 7.) mohou lidé v zámecké zahradě v Postoloprtech vidět film Srdce na dlani s Vladimírem i Bolkem Polívkovými a ve čtvrtek (20.7.) Přání k narozeninám s Tomášem Klusem, Jaroslavem Pleslem, Evou Holubovou a dalšími hvězdami. Promítání začíná kolem 21.45 hodin, předtím od 20 hodin koncertuje na pódiu „v zámecké“ žatecká country kapela TFC Blues Gin se zpěvačkou a dříve novinářkou Věrou Uhlíkovou. V zámecké zahradě je dostatek míst k sezení i stánků s občerstvením. „Těšíme se na všechny návštěvníky, bude zase hezky, určitě přijďte,“ vzkázal Pavel Panenka. Vstup na koncerty je bezplatný, po zahájení promítání filmu pak vybírá Kinematograf dobrovolné vstupné do zapečetěné průhledné schránky, které směřuje na dobročinnost – pro konto Bariéry.

V zámecké zahradě pokračuje kultura i po odjezdu kina: v pátek a sobotu tam bude rockový „nářez“

Kinematograf bratří Čadíků se od pátku přesune na Nový Hrad do Jimlína, zámecká zahrada v Postoloprtech ale „bude žít“ dál. Program je v ní totiž připraven jak na pátek, tak i na sobotu (21. a 22. 7.). Tentokrát už bude zasvěcen jen hudbě. V pátek to ve městě „rozbalí“ rocková skupina Pan Demos (od 20 hodin) a v sobotu bude následovat rockový festival Raskwerfest se čtyřmi kapelami v čele s AC/DC Tribute, který startuje již v 16 hodin.

ČTĚTE TAKÉ: Kinematograf je opět tady. Začíná v Žatci, pokračuje v Postoloprtech, Jimlíně a nově také v Libčevsi

ČTĚTE TAKÉ: Extraction 2 a Chris Hemsworth: Natáčení v Postoloprtech začalo. Na statku vznikají scény z chudé Gruzie v 90. letech

ČTĚTE TAKÉ: Je červen, ale na statku sněží. Filmaři natáčejí v Postoloprtech už čtvrtý snímek. Jde o příběh vězně z války

(na snímcích: přípravy zámecké zahrady před promítáním a koncerty. Foto Pavel Panenka)