Letní kino v Žatci zahájí za pár dní sezonu. Jenom na červen má připraveno deset filmů, startuje se v pátek 10. 6.

Žatec – Letní kino v Žatci zahájí novou sezonu za necelý týden, příští pátek (10. 6.) nabídne divákům novou českou komedii z fotbalového prostředí s názvem Vyšehrad: Fylm. Promítá se od 21.30 hodin, což bude platit u všech filmů po celý červen.

České komedie, americké animáky, ale i dokument o Chinaski

Vyplývá to z programu, který na začátku června zveřejnilo Městské divadlo Žatec, jež ve městě už tradičně provozuje i areál letního kina. V červnu v letním kině zájemci budou moci vidět celkem deset filmů. V nabídce jsou české novinky, zejména komedie (Vyšehrad: Fylm, Prezidentka, Pánský klub), dále také animované filmy pro děti a rodiny (Mimoni 2, Rakeťák, Jurský svět Nadvláda aj.), ale třeba také český celovečerní dokument o české kapele Chinaski.

Promítá se v pátek, sobotu a neděli a pak i ve čtvrtek po vysvědčení

 V červnu se promítá vždy v pátek, sobotu a neděli. Výjimkou je 30. 6., což je čtvrtek, kdy děti dostanou „dárek“ za vysvědčení a mohou večer přijít na film Mimoni 2 – Padouch přichází. Letní kino pak bude v provozu až do konce prázdnin. Program na další měsíce zveřejní divadlo později, vstupenky se dají snadno koupit s předstihem i přes internet. Na konci srpna v areálu letního kina vystoupí živě rocková kapela Lucie s Davidem Kollerem a Robertem Kodymem, jedna z hudebních legend českých „devadesátek“.

(na snímku nahoře: letní kino v Žatci, foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Sezona filmů pod širým nebem začíná v Lounech už v květnu. Hlavní náplní budou české komedie

ČTĚTE TAKÉ: Doma bez stavby to nikdo nemohl vydržet, všichni chodili pomáhat, vzpomíná pamětník. Letní kino začalo vznikat před 70 lety

ČTĚTE TAKÉ: V letním kině v Žatci se chystá modernizace. Ke koncertům často přijíždějí legendy, letos to bude kapela Lucie