V letním kině v Žatci se chystá modernizace. Ke koncertům často přijíždějí legendy, letos to bude kapela Lucie

Žatec – Oblíbené letní kino v Žatci se v příštích letech dočká další modernizace. Už letos v areálu proběhne oprava sociálního zařízení pro diváky, projektanti zároveň začnou připravovat také dokumentaci pro další úpravy a vylepšení, chystané na příští roky.

Oprava WC za 140 tisíc a projekt pro budoucí modernizaci za 300 tisíc

Investice v letním kině schválila tento týden rada města Žatce. Na opravu záchodů a celého objektu sociálního zařízení pro návštěvníky v horní části areálu letního kina určili radní poskytnout z rozpočtu města 137 tisíc korun. Práce proběhnou již v letošním roce. Rada města také schválila nechat vypracovat projektovou dokumentaci pro budoucí chystanou modernizaci letního kina s několika stavebními úpravami. Tyto práce by proběhly v příštích letech, musí je předem schválit ještě zastupitelstvo. Přesná částka pro chystanou investici ještě není určena. Jen za vypracování projektové dokumentace k budoucí stavbě a modernizaci však město nyní zaplatí 300 tisíc korun, vyplývá z usnesení rady města.

Oblíbené přírodní kino a divadlo brzy oslaví sedmdesátiny

Letní kino v Žatci je oblíbeným kulturním zařízením, v posledních letech zůstalo jako jediné letní kino na území okresu Louny, které dokázalo udržet provoz s pravidelným promítáním filmů pod širým nebem několikrát týdně po celou letní sezonu. Přírodní areál na svahu v jižní části města nedaleko gymnázia a stadionu Mládí byl poprvé otevřen už v roce 1955, zprvu fungoval jako přírodní divadlo, o pár let později se z něj stalo i letní kino. Svému účelu slouží dodnes, zanedlouho bude slavit sedmdesátiny.

Loni Jaromír Nohavica, letos kapela Lucie

Kromě promítání filmů v sezoně vždy od června do září se pódium, hlediště a další zázemí areálu využívá občas také jako vhodný prostor pro koncerty, a to mnohdy i velmi špičkových a zajímavých umělců. Jedním z vrcholů loňské sezóny z tohoto pohledu byl červnový koncert písničkáře Jaromíra Nohavici, o němž se v současnosti hodně diskutuje v souvislosti s jeho medailí od ruského prezidenta Putina, kterou hudebník obdržel v roce 2018. Letošní lahůdkou pro hudební fanoušky by se zase měl stát koncert legendární kapely Lucie s Davidem Kollerem a Robertem Kodymem, která v především v „devadesátkách“ společně třeba s Kabáty určovala tón a „psala dějiny“ české rockové scény. Lucie vystoupí v letním kině v Žatci letos na konci srpna.

(na snímku nahoře: letní kino v Žatci. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Omezení skončila, slavnosti v Postoloprtech se vrátí k červnovému termínu. Jednou z kapel budou Plavci

ČTĚTE TAKÉ: Pivovar v Žatci tlumí výrobu a končí prohlídky, ale veselý Chmelfest v jeho blízkosti v květnu proběhne

ČTĚTE TAKÉ: Bez roušek a s plnou parádou! Výstaviště v Lounech zahájí novou sezonu při velikonočním víkendu