Omezení skončila, slavnosti v Postoloprtech se vrátí k červnovému termínu. Jednou z kapel budou Plavci

Postoloprty – Ani květen, ani září, ale typickým termínem tradičních městských slavností v Postoloprtech teď bude červen. Poprvé se tak stalo v roce 2019 a mělo to být už „napořád“. Jenže s plány v následujících dvou letech výrazně zamíchala epidemie Covid-19.

Letošním termínem je 4. červen

„Teď už snad všechny epidemie a omezení spojená s touto nákazou skončily, pevně v to doufáme. Letošní Postoloprtské slavnosti se tedy vracejí do červnového termínu, z nějž chceme udělat dlouhodobou tradici. Letos bude hlavním dnem slavností sobota 4. června,“ uvedl na dotaz naší redakce Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprt.

Dříve byly slavnosti v květnu, ale často je pokazil déšť a zima

Před rokem 2019 město pořádalo slavnosti většinou v době kolem poloviny května. Často se ale potýkalo s tím, že průběh slavností komplikoval silný déšť anebo také výrazné ochlazení v době „zmrzlých mužů“. Představitelé města tedy rozhodli, že od roku 2019 se termín slavností posune vždy na červen. V roce 2020 ovšem „přišel covid“ a kvůli vládním omezením kulturních pořadů a shromažďování lidí slavnosti uvedený rok neproběhly vůbec, v roce 2021 potom byly mimořádně posunuty až na počátek září, protože i na jaře ještě platila omezující opatření. Letos se Postoloprtské slavností vrátí do určeného červnového termínu a udrží si tradici i v tom, že to jsou vždy první městské slavnosti v roce, pořádané v rámci čtyř největších měst z okresu Louny.

Plavci, Abba, Beruška…

Jaké budou hlavní taháky hudebního programu? „Vystoupí například skupina Plavci, Abba Revival, Beruška, Kočkuzblajz, Lounská třináctka a mnoho dalších,“ popsal Pavel Panenka. Bude při příležitostí slavností nějaký speciální program v objektu zámku, který město loni koupilo? „Tohle ještě nemáme upřesněné, zatím v zámku od jara budou probíhat sanační práce kvůli trámům napadeným dřevomorkou. Určitě ale plánujeme využít nádvoří zámku při jedné z dalších akcí – rytířském turnaji, který bude ke konci července,“ uvedl Pavel Panenka. Červnové slavnosti budou jako tradičně probíhat v zámecké zahradě, která je také v majetku města.

(na snímku nahoře: Veselý průvod při slavnostech v Postoloprtech v roce 2016. Účastníci tehdy vítali olympiádu v Riu a nastupovali „na plac“ v různých sportovních a brazilských kostýmech. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Tým odborníků rozjede průzkum zámku v Postoloprtech. Začne také likvidace dřevokazných hub v krovech pod střechou

ČTĚTE TAKÉ: Natáčení filmu pro Netflix v Postoloprtech začalo. Na statku vznikají scény z chudé Gruzie v 90. letech

ČTĚTE TAKÉ: Mňága a Ždorp v Kryrech: dubnový koncert se blíží a zájem stoupá. Pár lístků ještě zbývá