Koncert v Kryrech se blíží a zájem stoupá. Fanoušci koupili už šestinu lístků

Kryry, Podbořansko – V Kryrech se připravují na koncert Mňágy a Žďorp, populární rockové kapely, která v sokolovně vystoupí už za tři týdny – v sobotu 2. dubna. Koncert začne ve 20 hodin, dalším hudebním hostem bude také skupina Natřije. Sál bude pro návštěvníky otevřen už od 18 hodin.

Většina míst je k stání, kapela chce živou atmosféru

Podle pořadatele Kamila Tesaře se zájem o koncert pomalu rozjíždí, za tento týden byla prodána přibližně šestina z celkového počtu vstupenek. „Kapacita sálu v sokolovně je přibližně kolem šesti stovek míst k stání. Místa k sezení tam v menším počtu také budou, ale samotná kapela má požadavek na prioritu převládajících míst k stání kvůli vytvoření dobré a živé atmosféry,“ vysvětlil Kamil Tesař. Jak uvedl už dříve, Mňága a Žďorp je jedna z jeho nejoblíbenějších skupin na české hudební scéně. „Minulý rok jsem byl na jejich koncertu jako fanoušek v Plasech, tam jsem přijel s rezervou už tři hodiny předem, a teď budu v roli pořadatele v Kryrech,“ sdělil jednu ze zajímavostí. Koncert skupiny navštívil i v Plzni a pražském Braníku.

Mňága je z Moravy a Natřije z východních Čech

Kapela Mňága a Žďorp vznikla na začátku 80. let ve Valašském Meziříčí. Postupně se ve své době stala jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších kapel v tehdejším Československu a později ČR. Největší úspěchy slavila na přelomu 80. a 90. let, mezi známé hity patří například Hodinový hotel, Písnička pro tebe, I cesta může být cíl a další. Skupina Natřije je z Chlumce nad Cidlinou ve východních Čechách, hraje a zpívá vlastní tvorbu, svůj styl označuje jako pop-punk. Jeden z jejích klipů už vysílala TV Óčko, kapela jinak také často vystupuje na různých letních festivalech.

Vstupenky jsou stále k dispozici, koupit se dají na internetu i v knihovně

Čtenáři našich internetových novin budou moci vyhrát dvě vstupenky na zajímavý koncert v Kryrech, výzvu a podrobnosti zveřejníme v pátek 18. března. Kdo chce mít stoprocentní jistotu, že mu koncert neuteče, může si vstupenky koupit už nyní. Prodávají se například ZDE na portálu ticketstream.cz. Zájemci bydlící přímo v Kryrech nebo blízkém okolí je pohodlně seženou také třeba v kryrské knihovně. V předprodeji pro dospělého stojí lístek 350 korun, na místě v den koncertu bude cena 400 Kč. Děti nebo lidé s průkazem ZTP mají slevu, cena je pro ně 200 korun.

ČTĚTE TAKÉ: Kultura ožívá. V Kryrech vystoupí Mňága a Žďorp, lístky už se prodávají

ČTĚTE TAKÉ: Byl jsem jediný, kdo ve filmu Zátopka předběhl, směje se Petr ze Žatce. Zahrál si v nejlepším snímku roku o slavném sportovci

ČTĚTE TAKÉ: Devět zastávek na nové naučné, výletní a umělecké stezce. Tvůrci cesty na Podbořansku chystají otevření na jaro

(na snímcích: kapely Mňága a Žďorp a Natřije. Foto: archiv skupin)