Kadaňská ulice je neprůjezdná, dělníci už hloubí výkop. Uzavírka by mohla skončit o pár dní dřív

Podbořany – V Podbořanech začala tento týden uzavírka Kadaňské ulice, hlavní výjezdové silnice z města ve směru na Kadaň. Uzavřený je asi stometrový úsek hned na jejím začátku, u křižovatky se Žateckou ulicí. Proti původním předkladům by se však mohla délka uzavírky, původně ohlášené na dva měsíce, o něco zkrátit – zhruba o deset dní.

Ulice už je překopaná, práce teď potrvají necelé dva měsíce

Důvodem uzavírky jsou zemní práce směřující k výměně plynovodu. „Kvůli výměně je nutné udělat otevřený výkop přes celou šířku silnice,“ informoval už v březnu Josef Dolan z odboru dopravy Městského úřadu Podbořany. Pracovníci stavební firmy začali tento týden hloubit výkop na začátku Kadaňské ulice. Je to místo přímo u křižovatky, kde se rozdělují výjezdy z Podbořan ve směru na Kadaň a na Žatec. „Výkop v této lokalitě bude jediný, který je potřeba nyní udělat, nikde jinde dál se už ulice překopávat nebude,“ upřesnil na dotaz naší redakce Josef Dolan.

Konec uzavírky by mohl být už po 20. květnu

Doba uzavírky silnice by se mohla o pár dní zkrátit. Podbořanská radnice původně avizovala uzavření silnice v termínu od 1. dubna do 31. května, ale některé informační cedule, doplňující další dopravní značky přímo u stavby, uvádějí termín ukončení už 20. května.

Do stavebnin, pro benzin nebo na odběrové místo je možné zajet přes menší vedlejší ulice

V Kadaňské ulici v místech ještě dál na okraji Podbořan je mj. čerpací stanice, jedna z celkových dvou v Podbořanech, prodejna stavebnin nebo také medicínské místo pro odběry krve. Všechny tyto provozovny jsou nadále otevřené a poskytují své služby. Lidé v osobních autech se k nim i během uzavírky mohou dostat, ale cesta je možná jen objížďkami přes menší vedlejší ulice v Podbořanech, například přes Kozinovu, Chodskou nebo Šumavskou ulici.

Velké vozy musí jezdit devítikilometrovou objížďkou přes Pšov a Dolánky

Pro kamiony, nákladní vozy a další větší vozidla je celá oblast uzavřena i včetně zmiňovaných menších vedlejších ulic, tam by se ostatně ani „nevytočily“. Pro větší vozidla je vyznačena objízdná trasa přes Žateckou ulici kolem kafilerie a dál do Pšova, Dolánek, Kaštic a Vysokých Třebušic. Tam se znovu napojí na hlavní silniční tah Podbořany – Kadaň. Osobní auta mohou při znalostech místních podmínek a využití uvedených vedlejších ulic v Podbořanech následně projet i po původní „kadaňské“ silnici až do Vysokých Třebušic, stejně tak se i v opačném směru vracet.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se chystá uzavírka na výjezdu do Kadaně. Ulice bude zavřená dva měsíce

ČTĚTE TAKÉ: Obří hrací kostky nebo karty. V Podbořanech vzniklo nové dětské hřiště, největší ve městě, a má zajímavou podobu

ČTĚTE TAKÉ: Martina z Oplot u Podbořan bojuje s vážnou nemocí. Kamarádi založili sbírku pro její léčbu

(na snímcích: výkop v Kadaňské ulici v Podbořanech a značky v jeho nejbližším okolí. Uzavírka by měla trvat přibližně do 20. května. Foto Libor Želinský)