V Podbořanech se chystá uzavírka na výjezdu do Kadaně. Ulice bude zavřená dva měsíce

Podbořany – V Podbořanech se chystá uzavírka jednoho z nejdůležitějších silničních tahů: je to hlavní výjezd z města ve směru na Kadaň. Uzavřena bude Kadaňská ulice. Změny začnou hned po Velikonocích a potrvají dva měsíce.

Značená objížďka přes Pšov bude měřit devět kilometrů

Pro nákladní auta a další větší vozidla bude zavřený celý úsek z Podbořan do Vysokých Třebušic, ležící na hlavní silnici Podbořany – Kadaň. Ten měří zhruba tři kilometry. Oficiální objízdná trasa, kterou určila podbořanská radnice, povede z Podbořan Žateckou ulicí kolem kafilerie a dále přes Pšov, Dolánky, Kaštice až do Vysokých Třebušic. Tato objížďka bude vyznačena pro řidiče v terénu na příslušných silnicích a bude měřit devět kilometrů. Druhou možností pro řidiče, kteří to dobře znají v okolí města, je jet „druhou stranou“ přes Buškovice a Krásný Dvůr, tam by „zajížďka“ měřila jen zhruba sedm kilometrů.

Důvodem je výměna plynovodu

Informace o uzavírce potvrdil tento týden odbor dopravy Městského úřadu Podbořany. „Úplná uzavírka začne 1. dubna a skončí 31. května. Důvodem je výměna plynovodu, kvůli níž je nutné udělat otevřený výkop přes celou šířku silnice,“ vysvětlil Josef Dolan z odboru dopravy podbořanské radnice.

Čerpací stanice by měla být i dál v provozu

V Kadaňské ulici hned za výjezdem z města je i čerpací stanice MOL. Je to jedna z celkových dvou čerpacích stanic v Podbořanech. Čerpací stanice by i v době uzavírky měla zůstat v provozu, jak jsme zjistili při dotazu u jejích pracovníků. Příjezd z města na tuto čerpačku bude možný přes některé menší vedlejší ulice v Podbořanech, například přes Kozinovu, Chodskou nebo Šumavskou.

(na snímku nahoře: výjezd z Podbořan ve směru na Kadaň. Cedule označující konec města je umístěna hned za benzinkou, zmiňovanou v článku. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Město koupí radarový systém. Rychlost aut bude měřit v Sýrovicích, ale i v Podbořanech