Potíže v centru Loun se zmírní. Po čtyřech měsících se konečně znovu otevře Pivovarská ulice

Louny – Řidiči v Lounech budou moci konečně znovu jezdit Pivovarskou ulicí. To je jedna z nejdůležitějších komunikací pro výjezd z hlavního náměstí směrem k Žatecké bráně, ale teď byla skoro čtyři měsíce zavřená kvůli protahující se rekonstrukci vodovodu a kanalizace v centru města. Pivovarská ulice bude opět průjezdná od příštího týdne – „den D“ by měl nastat v úterý 31. října.

Ulice je zavřená už od 10. července

Na dotaz naší redakce to sdělil Mario Böhme, mluvčí Severočeské vodárenské společnosti (SVS). „Pivovarská ulice bude pro vozidla zpřístupněna 31. října. V současnosti probíhají v lokalitě dokončovací práce,“ odpověděl Mario Böhme. Ulice je zavřená kvůli výkopovým pracím a rekonstrukci sítí v oblasti centra a náměstí od letošního 10. července. Původně město a SVS avizovaly, že práce potrvají do poloviny září, později byl termín posunut na polovinu října a nyní se ještě o další dva týdny protáhl.

Práce se protáhly kvůli hloubce výkopů i kvůli letním akcím na náměstí, říká mluvčí

Proč se rekonstrukce vodovodu a kanalizace v uvedeném místě tolik protahovala, co bylo hlavní příčinou? „Kanalizace je ve velké hloubce, to protahuje čas potřebný na přepojení přípojek v ulici. Po celou dobu výstavby probíhala koordinace s městem, na Mírovém náměstí také probíhaly různé letní akce pro veřejnost a při nich se práce vždy přerušily. Toto přerušení také vedlo ke zpoždění v součtu asi o deset dní,“ popsal Mario Böhme.

Mírná omezení ještě potrvají do půlky listopadu

Zavření Pivovarské ulice vedlo ke komplikované dopravní situaci v hlavním historickém centru města, řidiči museli jezdit objížďkami, obtížný byl i pohyb pro chodce kvůli různým výkopům a zábranám. Teď se ulice v úterý konečně znovu otevře, ale určitá mírnější omezení ještě v centru potrvají až do poloviny listopadu. Bude to například v ulici Beneše z Loun, Žatecké ulici nebo části Mírového náměstí. Nepůjde však o uzavírky ulic, ale jen například o jejich zúžení, objíždění překážek a podobně.

Potíže v Lounech jsou teď hlavně v ulici Osvoboditelů

V Lounech ovšem pokračuje složitá dopravní situace i na jiných místech – aktuálně je největší problém havárie kanalizace v ulici Osvoboditelů, která vznikla v polovině října a kvůli níž je teď neprůjezdný hlavní průtah přes Louny, což je právě uvedená ulice. Osvoboditelů je uzavřená pro osobní auta a řidiči musí jezdit objížďkami přes okolní menší ulice po sídlištích a dalších lokalitách, v nichž se často ucpává provoz. Práce na opravě uvedené havárie potrvají ještě několik dnů, oprava by měla skončit v závěru října.

(na snímku nahoře: zavřená Pivovarská ulice v Lounech letos v říjnu, v pozadí je náměstí a budova radnice. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Objížďky a omezení u náměstí v Lounech trvají už čtvrt roku. Protáhnou se až do listopadu

ČTĚTE TAKÉ: Na hlavním průtahu přes Louny začnou uzavírky a objížďky. U divadla je havárie kanalizace

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun bude zaveden jednosměrný průjezd. Žatecká brána bude sloužit pouze ke vjezdu