Na hlavním průtahu přes Louny začnou uzavírky a objížďky, potrvají dva týdny

Louny – Kvůli havárii kanalizace začnou po neděli další problémy a omezení v dopravě v centru Loun. Uzavřena bude ulice Osvoboditelů, což je hlavní průtah městem, a to v oblasti poblíž Purkyňovy ulice a Suzdalského náměstí. Opravy a uzavírky potrvají dva týdny – skoro až do konce října. Řidiči aut budou muset jezdit objížďkami. Zastávka městské hromadné dopravy „Louny – sokolovna“ bude pro tuto dobu dočasně zrušena a zcela mimo provoz, autobusy tam stavět nebudou.

Radnice připravila hned tři objížďkové trasy

Uzavírka a objížďky začnou platit v pondělí 16.10. a potrvají až do 30.10., informovala v pátek odpoledne lounská radnice na svém webu. Radnice ve spolupráci s dopravní policií připravila hned tři odlišně vedené objízdné trasy, všechny budou vyznačeny i v ulicích. Trasy jsou různé podle směrů, odkud řidiči budou k místu havárie přijíždět – zda od Dobroměřic a mostu Veslařů, od sídliště Louny-západ, anebo od Kauflandu a autobusového nádraží. Pro osobní auta bude ulice Osvoboditelů u místa oprav zcela uzavřena v obou směrech. Nákladní vozy a autobusy budou mít „výjimku“ a pro ně bude umožněn kyvadlově řízený provoz v jednom jízdním pruhu, aby tyto velké vozy při objížďkách zcela neucpávaly okolní ulice.

Potrubí prasklo u křižovatky Osvoboditelů – Purkyňova

„Bezprostřední místo havárie kanalizace je v blízkosti křižovatky ulice Osvoboditelů a Purkyňovy. Opravu bude zajišťovat a vést jako investor Severočeská vodárenská společnost,“ upřesnil Marcel Mihalik, mluvčí Městského úřadu Louny.

Řidiči v Lounech to letos nemají jednoduché

Řidiči v Lounech to tento rok při pohybu v autech přes město nemají jednoduché. U města na obchvatu se staví dálnice D7, a tak od jara řadu měsíců nebylo možné vyjet na Prahu „přirozeným směrem“ na Chlumčany, tento výjezd byl uzavřen a všechna auta mířící do Prahy se musela vracet několik kilometrů přes celé město a najíždět na R7 až u výjezdu na Zeměchy. V létě se zase opravoval vodovod v oblasti kolem Mírového náměstí, a tak byla tři měsíce zavřená Pivovarská ulice a celé historické centrum Loun bylo plné výkopů, uzavírek a objížděk. Teď začnou potíže ve velmi vytížené ulici Osvoboditelů.

(na snímku nahoře: frekventovaná ulice Osvoboditelů v Lounech, vpravo je odbočka do Purkyňovy ulice. Právě v těchto místech je nyní havárie a začínají tam opravy a uzavírky. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun bude zaveden jednosměrný průjezd. Žatecká brána bude sloužit pouze ke vjezdu

ČTĚTE TAKÉ: Dva radary v Lounech stály 1,6 milionu korun. Za rok provozu přinesly do městského rozpočtu čtyři miliony

ČTĚTE TAKÉ: Kruhový objezd na Suzdalském náměstí: město se k této myšlence nyní znovu vrátilo po více než deseti letech