Ředitelka školy odchází po 17 letech odvedené práce. V Ročově teď začali hledat jejího nástupce

Ročov – Ředitelka ZŠ Ročov Jana Citová vedla svou školu sedmnáct let, letos ale bude končit. V březnu podala rezignaci, odejít z funkce chce k datu 31. 8., kdy je oficiální konec „starého“ školního roku. Městys Ročov teď bude hledat nového vhodného kandidáta na místo ředitele či ředitelky, který by vedení školy převzal.

Děkujeme za skvělou práci, paní ředitelka vedla školu výborně

Ředitelka se k rezignaci rozhodla z osobních a rodinných důvodů. „Její rozhodnutí respektuji. Je mi to líto, paní ředitelka vedla školu výborně a i díky ní mezi školou a obcí probíhala celé ty roky skvělá spolupráce. Ale nedá se nic dělat, i takové situace přináší život a teď budeme muset najít nového ředitele. Paní Citové přejeme jen to nejlepší a děkujeme za skvělou práci,“ uvedl na dotaz naší redakce starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Městys hledá nového ředitele ve výběrovém řízení

Městys Ročov teď vypsal výběrové řízení na obsazení funkce ředitele, zájemci musí doručit přihlášku nejpozději do konce dubna. V květnu bude zasedat konkurzní komise a proběhnou pohovory se zájemci. „Pokud by vše šlo dobře, pak už ke konci května bychom mohli znát jméno nově vybraného ředitele,“ sdělil starosta. Své vedoucí funkce ve škole by se nově vybraný „šéf“ oficiálně ujal od 1. září, kdy začíná nový školní rok.

Škola má příjemné prostředí i moderní učebnu

ZŠ Ročov má aktuálně 36 žáků a více než deset pracovníků, z toho devět jich je v přímé pedagogické činnosti coby učitelky nebo vychovatelky. Pokud by někdo ze současných učitelů chtěl zkusit školu vést jako ředitel, může se do výběrového řízení také přihlásit. „Děti jsou rozděleny do tří tříd v prvním stupni. Naše škola je menší škola tzv. rodinného typu, máme v ní příjemnou atmosféru, pěkné prostředí, loni jsme nechali vytvořit i moderní multifunkční učebnu,“ popsal starosta.

Přijíždějí i žáci z Rakovnicka

Jana Citová vedla školu jako ředitelka sedmnáct roků a ZŠ Ročov pod jejím vedením dosáhla řady úspěchů. Školu využívají nejen děti z Ústeckého kraje, ale jezdí do ní i žáci z přilehlé části Rakovnicka. Jana Citová je také maminkou dcery Adély, která je velmi úspěšná sportovkyně. Je jí 23 let a je to mistryně světa i mistryně Evropy ve sportovním aerobiku. Bydlela řadu let v Ročově a trénovala v Lounech, nyní již žije v Rakovníku. Pracuje v ASC Dukla.

(snímek nahoře: ZŠ Ročov nedávno slavila 125 let, teď ji čeká hledání nového ředitele. Foto městys Ročov)

ČTĚTE TAKÉ: Škola v Ročově oslavila 125 let. Dětí nemá mnoho, ale vždy dokázala udržet provoz

ČTĚTE TAKÉ: Škola i s úřadem bude mít novou krásnou střechu. Oprava se už dokončuje, na komíně se našel i vzkaz z dřívějších dob

ČTĚTE TAKÉ: Pro Maxíka, pro Lucku. Každý z prvňáčků dostal neobvyklý dárek – penál se svým jménem