V Podbořanech rozjíždí výrobu nová továrna Nemak. Přijme až 150 lidí. Své plány teď představí veřejnosti na schůzce

Podbořany – V Podbořanech se blíží zahájení provozu, resp. obnovení po osmi letech, v průmyslovém areálu Alpka vedle silnice na Vroutek. Dříve se v něm vyráběly ledničky italské značky Candy, ale tato firma pak v místě ukončila své působení v roce 2015. Továrna byla od té doby prázdná. Teď v ní rozjede svou výrobu a podnikání společnost Nemak, která již má svůj hlavní závod na území ČR v nedaleké Havrani u cesty mezi Žatcem a Mostem a nyní nastartuje činnost i v Podbořanech.

Schránky na baterie pro elektromobily Mercedes

„V Podbořanech budeme vyrábět schránky bateriových článků pro nové elektromobily od značky Mercedes Benz. V nové továrně plánujeme vytvořit až 150 nových pracovních míst,“ uvedl v tiskové zprávě už loni na podzim Jaroslav Šulc, finanční ředitel společnosti Nemak CZ.

Schůzka pro širokou veřejnost bude ve čtvrtek 30. března

Hledání nových zaměstnanců pro závod v Podbořanech probíhá už několik týdnů. Kdo se chce o jejích aktivitách a plánech v Podbořanech a nejbližším okolí dozvědět víc, může nyní na konci března přijít na schůzku přímo v uvedeném obnoveném průmyslovém areálu. „Schůzka je určena všem zájemcům, je pro celou širokou veřejnost. Představíme na ní podnikatelský plán naší společnosti, způsoby práce, aktivity ve městě a okolí. Rádi odpovíme na všechny otázky, které budou lidi zajímat,“ uvedla firma Nemak v pozvánce na chystanou aktuální schůzku pro veřejnost. Setkání proběhne ve čtvrtek 30. března od 16.30 hodin v novém výrobním závodě společnosti (je to bývalý areál Candy, adresa je Hlubany 121, pozn. red.).

Nemak má své závody v 16 zemích světa

Nemak je firma s celosvětovou působností, která vznikla původně v Mexiku, a to v roce 1979. Nyní má své závody v 16 zemích světa včetně ČR. „Celkem je to 36 výrobních závodů a jedenáct vývojových center,“ popisuje firma na svém webu. Závod v Havrani u Mostu, fungující již téměř dvacet let, je zaměřený především na výrobu hliníkových dílů pro automobilový průmysl, závod v Podbořanech bude první, který bude tvořit uvedené bateriové schránky pro nová auta na elektřinu od firmy Mercedes. Celých více než 40 let své existence se společnost Nemak zabývá výrobou produktů určených pro provoz aut a směřujících k jejich modernizaci a odlehčování.

(na snímku nahoře: hala na okraji Podbořan, kde dříve působila společnost Candy. Od roku 2017 se prodávala v dražbě. Teď v ní znovu rozjede výrobu firma Nemak. Foto Krajský úřad Ústeckého kraje)

ČTĚTE TAKÉ: Společnost Lidl má zájem postavit a otevřít prodejnu v Podbořanech. Termín ale ještě není upřesněný

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech začala modernizace prodejny Billa. Potrvá přibližně dva měsíce, obchod bude otevřen i během přestavby

ČTĚTE TAKÉ: Šťastný konec: zmatené vystrašené štěně běhalo na okraji Podbořan. Teď už má nový domov u rodiny ve Vroutku