V Podbořanech začala modernizace prodejny Billa. Potrvá přibližně dva měsíce, obchod bude otevřen i během přestavby

Podbořany – V Podbořanech začala rekonstrukce supermarketu Billa, ležícího na okraji města u výpadovky směrem na Pšov a Žatec. Práce potrvají zhruba dva měsíce. Provoz prodejny pro zákazníky však nebude přerušen, lidé mohou v obchodě i dál normálně nakupovat.

Prostor na parkovišti je trochu omezený a je třeba opatrnost

V současnosti je potřeba pohybovat se opatrně hlavně na parkovišti u prodejny. Jeho prostor je nyní omezený, jezdí tam občas stavební stroje, firma tam má složený i potřebný stavební materiál. Příprava na rekonstrukci začala ke konci února, teď se bude prodejna upravovat a přestavovat přibližně do konce dubna.

Prodejna zůstane otevřená i během prací

„Rekonstrukce potrvá zhruba dva měsíce a bude probíhat za provozu prodejny. Potom bude mít podbořanská prodejna pro zákazníky ještě příjemnější prostředí než dosud. Větší prostor budou mít zejména úseky ovoce a zeleniny, pečiva a lahůdek,“ uvedla na dotaz naší redakce Dana Bratánková, mluvčí řetězce Billa v ČR.

Obchod bude příjemnější pro zákazníky a „úspornější“ na energie

Billa má v celé ČR aktuálně kolem 250 svých prodejen, nejnovější z nich byla otevřena loni v prosinci v severních Čechách v Rumburku u Děčína. Zároveň probíhá letos rekonstrukce a modernizace v některých starších prodejnách a do tohoto plánu byla zařazena i prodejna v Podbořanech, vysvětlila Dana Bratánková. „Podbořanská prodejna pak bude vybavena i moderními technologiemi šetrnějšími k životnímu prostředí, zejména v úseku chladících či mrazících boxů. Zavedeme také úsporné LED osvětlení. Nebudeme už používat papírové cenovky, ty budou nahrazeny cenovkami elektronickými,“ popsala některé další zajímavosti Dana Bratánková.

Billa v Podbořanech má prodejnu již čtrnáct let

Billa v Podbořanech má svůj supermarket od roku 2009 (předtím byl na jeho místě dřívější diskont Plus). Další prodejnu v okrese Louny má Billa také přímo v Lounech poblíž „Rynečku“. V Podbořanech jsou nyní celkem už tři supermarkety, jde o řetězce Billa, Penny a Norma. Čtvrtý by měl být Lidl, který se v příštích měsících či letech má začít stavět u silnice směrem na Vroutek.

ČTĚTE TAKÉ: Společnost Lidl má zájem postavit a otevřít prodejnu v Podbořanech. Termín ale ještě není upřesněný

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Prodejna Norma v Podbořanech je hotová. Lidé ji mohou poprvé vyzkoušet od 9. prosince

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se vytváří nová ulice. Jak se bude jmenovat? Svůj nápad může přinést nebo poslat každý z obyvatel

(na snímcích: prodejna Billa v Podbořanech, kde právě začíná rekonstrukce. Foto Libor Želinský)