Knížky pro zdravotní sestry, podpora těžce zraněnému vojákovi. Jsou to opravdoví hrdinové, říká poslanec Pavel Růžička

Postoloprty, Žatec, ČR – Knížky jako poděkování zdravotním sestrám, které pečovaly ze všech sil o pacienty v hektické době epidemie Covid-19, pomoc lidem, kteří měli poškozené domy po přírodní katastrofě ve Stebně, ale také nominace vojáka, těžce zraněného na misi v zahraničí, na státní vyznamenání a vánoční dárek pro jeho dceru – u toho všeho byl Pavel Růžička, poslanec Parlamentu ČR za hnutí ANO, který bydlí v Postoloprtech.

Enormní nasazení pro zdraví nás všech

Knížky přivezl do žatecké nemocnice loni v prosinci. „Dlouho jsem přemýšlel, komu a jak udělat radost, zvláště v předvánočním období. Zasloužilo by si to velmi mnoho lidí. Pak moje volba padla na zdravotní sestry a další personál pracující v žatecké nemocnici. Zapojil jsem se do iniciativy Svazu českých knihkupců a nakladatelů s názvem Knížka pro sestřičku. Tento nápad mě nadchl, přivezl jsem sestrám desítky knížek. Jsem rád, že jsem jim alespoň trochu mohl udělat radost. Lidé pracující ve zdravotnictví a zvláště v současné nelehké covidové době si určitě zaslouží naše ocenění a poděkování. Jsou jich tisíce, v krizové době pracovali s enormním nasazením pro zdraví nás všech, jsou to hrdinové,“ uvedl Pavel Růžička.

Návštěva u těžce zraněného vojáka

Velkou podporu poskytl Pavel Růžička také rodině vojáka, těžce zraněného na misi v Afghánistánu. Vladimíra Šupu, příslušníka 41. mechanizovaného praporu v Žatci, navrhl poslanec Růžička z pozice poslance a místopředsedy podvýboru pro válečné veterány jako loňského adepta na medaili Za hrdinství – kterou také od prezidenta ČR později obdržel. „Tento hrdina se vrátil z mise z Afghánistánu s těžkým zraněním, a proto je nesmírně důležité ho podporovat. Voják do mise neodjel jen tak pro vlastní potěšení, ale my jako politici jsme ho tam poslali. Rozhodl jsem se vyjádřit mu podporu loni v předvánoční době, zkusil jsem udělat radost jeho rodině, přijít je osobně pozdravit, vzít dárek pro jeho dcerku. Moc děkuji za srdečné přijetí a skvělou atmosféru. Jsem rád, že radost měla holčička i její úžasní rodiče. Bylo to opravdu moc milé setkání,“ vzpomíná poslanec Pavel Růžička.

Nikdy nepřestal být hrdý na svou práci ani po těžkém zranění

Praporčík Vladimír Šupa vstoupil do armády v roce 2001. Byl na misích v Kuvajtu a Kosovu, těžké zranění, kvůli němuž málem přišel o nohu, utrpěl v roce 2009 v Afghánistánu. Pro armádu i po svém úrazu pracuje dál – ne už v uniformě, ale jako občanský zaměstnanec. Kromě vyznamenání od prezidenta republiky má i Záslužný kříž od ministra obrany. „Navzdory svému těžkému zranění nikdy nepřestal být hrdý na svou práci vojáka. Svou hrdost, statečnost a motivaci zvládat obtížné situace přenesl i do práce lektora pro Armádu ČR. I v současné době máme mezi novodobými válečnými veterány své hrdiny, velmi si jich vážím,“ říká poslanec Pavel Růžička, který dříve sám rovněž sloužil v armádě a byl i na zahraničních misích.

Pomoc pro Stebno i pro sport školáků

Poslanec letos výrazně pomáhal také lidem ve Stebně u Podbořan, které v červnu postihla přírodní katastrofa a pobořila řadu tamních domů. Psali jsme o tom ZDE. A dobročinné aktivity nekončí ani v těchto dnech. Na začátku školního roku Pavel Růžička finančně přispěl Základní škole Postoloprty na nákup veslařských trenažerů, díky nimž budou pro žáky hodiny tělocviku pestřejší a zábavnější. Škola se tak bude moci zapojit do akce s názvem Česko vesluje a rozvíjet kondici a sportovní dovednosti žáků. (PR)

ČTĚTE TAKÉ: Evakuaci českých občanů z Afghánistánu zvládla naše země dobře, říká poslanec Pavel Růžička. Vývoj v zemi musí mezinárodní síly stále dobře hlídat

ČTĚTE TAKÉ: Stebno postižené katastrofou: poslanec Pavel Růžička začal organizovat pomoc hned druhý den po vichřici

ČTĚTE TAKÉ: Rodiče Filipa z Rané, upoutaného na vozík, potřebují k převozu syna speciální auto. Přátelé pro rodinu pořádají sbírku, pomoci může každý

(na snímcích: návštěva poslance Pavla Růžičky v rodině těžce zraněného vojáka Vladimíra Šupy loni v předvánočním čase. Foto archiv Pavla Růžičky)