Společnost Lidl má zájem postavit a otevřít prodejnu v Podbořanech. Termín ale ještě není upřesněný

Podbořany – V Podbořanech by mohl v příštích měsících přibýt nový supermarket. Uvažuje o něm společnost Lidl. Obchod s prodejní halou a parkovištěm by podle současných informací měl vzniknout ve Vroutecké ulici, konkrétně v místech poblíž firmy Izopol a bývalého areálu OSP u odbočky na Nepomyšl.

Zájem i lokalitu máme, termín ještě není jasný, uvádí mluvčí

Záměr na dotaz naší redakce potvrdila sama společnost Lidl. „Naše společnost by v Podbořanech ráda postavila novou prodejnu, konkrétně by šlo o lokalitu v ulici Vroutecká. Celý projekt je ale ještě stále jen v rané fázi plánování. Zatím ještě nemůžeme poskytnout přesné informace ani k zahájení stavby, ani k otevření nové prodejny. Tyto termíny ještě nejsou přesně stanoveny,“ vysvětlil na dotaz redakce Tomáš Myler, mluvčí společnosti Lidl v ČR.

Poslední roky sílí zájem firem stavět prodejny v Podbořanech

„K záměru jsem viděl již projektovou dokumentaci, ale v detailech ještě není vše přesně rozhodnuto,“ potvrdil už dříve také tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer. Podle něj se provozovatelé známých obchodních značek a řetězců v posledních letech stále častěji po velkých městech zajímají nyní i o trochu menší sídla a zájem speciálně sílí i o možnost zřizovat prodejny v Podbořanech. „Ve městě i díky aktivitám naší radnice probíhá rozsáhlá rezidenční výstavba, poslední roky je jedna z největších v Ústeckém kraji při přepočtu na počet obyvatel. Lidí v Podbořanech bude přibývat a tím i potenciálních zákazníků,“ uvedl tajemník.

Lidl má v ČR tři stovky prodejen, v naší zemi je už skoro dvacet let

V Podbořanech jsou nyní už čtyři velkoplošné prodejny – Penny, Billa, Coop (Rubín), loni k nim přibyla také Norma. Lidl by byl pátý v pořadí, ale jediný v západní části města u výjezdu směrem na Vroutek a Nepomyšl. Lidl má v celé ČR aktuálně 301 prodejen; jedna z nich je i v sousedním Žatci, druhá také v Lounech a tam se navíc připravuje k výstavbě a rozjetí ještě jedna další. Společnost Lidl otevřela první prodejnu v Německu už v roce 1973 a aktuálně má v celé Evropě, ale i v USA kolem 12 tisíc prodejen. V ČR působí od roku 2003, tehdy u nás otevřela prvních padesát obchodů.

(ilustrační foto nahoře: společnost Lidl Česká republika)

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Prodejna Norma v Podbořanech je hotová. Lidé si mohou nákup poprvé vyzkoušet od 9. prosince

ČTĚTE TAKÉ: Dům kultury ROH už je pryč. Z objektu v Lounech se brzy stane nákupní centrum

ČTĚTE TAKÉ: Investor má zájem postavit nákupní centrum v Postoloprtech. Město to odmítlo s odkazem na územní plán