Elektrokola z podbořanského „íčka“ už slouží k výletům. Zatím si je častěji půjčují ženy

Podbořany – Jaké to je udělat si výlet na elektrokole? Je projížďka snazší, než když se šlape na klasickém bicyklu, nebo je to podobné? A víte co – není vlastně nic snazšího než si to vyzkoušet. Infocentrum pro turisty, působící při radnici v Podbořanech, nabízí od počátku prázdnin novou službu: zájemci si mohou zapůjčit elektrokolo a udělat si na něm celodenní, anebo i delší výlet po okolí.

Pro víkendy je vhodná rezervace

A lidé mají o novinku celkem zájem. „Zrovna na tento víkend, poslední v červenci, už se mi ozvali tři zájemci s prosbou o rezervaci. Kola k vypůjčení máme přitom zatím jen dvě. Především na víkend je vhodné si kolo předem zarezervovat, protože o víkendech je zájem velký. Během pracovního týdne je šance na náhodné vypůjčení bez rezervace větší,“ popsala na dotaz naší redakce Hana Oktábcová, vedoucí Infocentra Podbořany.

Jedna z cyklistek poslala i fotku z výletu

„Dvě elektrokola máme v našem centru od počátku července a už si je vypůjčilo několik lidí, zhruba mezi deseti a dvaceti. V půjčování zatím pomyslně vedou ženy. Nebo se také stává, že elektrokolo zamluví muži pro svou partnerku, aby jim zpříjemnili a i trochu ulehčili společný výlet,“ zmínila některé zajímavosti Hana Oktábcová. Cyklisté se podle ní většinou vracejí spokojení a novou službu oceňují. „Jedna z cyklistek ujela v polovině července s naším kolem přes 30 kilometrů a pak nám poslala i fotku ze svého víkendového výletu v přírodě, byla nadšená,“ popisuje vedoucí.

K půjčení je třeba přijít s občanským průkazem nebo pasem

Zájem o půjčení podle ní mají zatím hlavně lidé z Podbořan nebo nejbližšího okolí, turista z větší dálky, který by v Podbořanech byl třeba na dovolené, se zatím „neozval“. Ke kolu je možné vypůjčit si i nabíječku, přilbu, zámek na kolo, pumpičku, případně další příslušenství. Při žádosti o půjčení musí mít u sebe zájemce občanský průkaz nebo cestovní pas, který ukáže pracovníkům infocentra. Pak se dozví veškeré další podmínky a může podepsat smlouvu a vyjet.

Půjčení kola na jeden den vyjde na 400 korun, kratší výlet může být i jen za 200

Městské informační centrum v Podbořanech vzniklo loni v létě a sídlí v Dukelské ulici v budově, kde je i muzeum. Ceny nových elektrokol při nákupu se pohybují v průměru mezi 30-60 tisíci korunami, dojezd na jedno nabití je zhruba 60-120 km, hodnoty jsou různé u různých výrobců a typů kol. Podbořanské „íčko“ nabízí půjčení elektrokola při výletu kratším než čtyři hodiny za 200 korun, při osmihodinovém výletu je to za 300 korun, a pokud jde o celodenní výlet (24 hodin), zájemce zaplatí 400 Kč. Pokud byste chtěli kolo na celý týden, užívat si ho třeba při své sportovní dovolené, v takovém případě platí týdenní cena za půjčení 2000 Kč.

ČTĚTE TAKÉ: Statečný bojovník Sámo, chytrá sova, lišácký Stromovous. Vrchol Rubínu ozdobily nové zajímavé sochy

ČTĚTE TAKÉ: Kaplička u cesty na Rubín je krásně opravená. Ještě před čtyřmi roky z ní byly jen ruiny, teď zpestřuje lidem výlety

ČTĚTE TAKÉ: Nádherná lípa u Nepomyšle: stala se hvězdou reklamy na minerálku a českou přírodu

(na snímcích: elektrokolo z Podbořan na jednom z výletů a dole je „zaparkované“ v „íčku“. Foto Infocentrum Podbořany)