Radnice v Postoloprtech na pár dní přes léto zavírá – kvůli opravě schodišť

Postoloprty – V historické budově radnice v Postoloprtech probíhá průběžně přes letní prázdniny rekonstrukce některých součástí interiéru, aktuálně zejména schodišť a podlah. Práce jsou spojeny s hlukem a prašností. I proto jsou směřovány spíš na odpolední hodiny a v některých termínech je budova radnice pro veřejnost uzavřena.

Uzavírka je většinou směřována na čtvrtek a pátek

Městský úřad byl pro veřejnost uzavřen pár dní již minulý týden, tento týden se bude uzavírka také opakovat. Obvykle je směřována na čtvrtek a pátek. „Ve čtvrtek 27. 7. bude radnice pro veřejnost otevřena jen do 11 hodin, potom se zavře a nastoupí řemeslníci. V pátek 28.7. bude uzavírka kvůli rekonstrukci pokračovat celý den,“ shrnul starosta Postoloprt Zdeněk Pištora. Podle stejného časového „formátu“ byla budova radnice uzavřena i minulý týden.

Město za renovaci zaplatí přibližně 300 tisíc

Práce na renovaci podlah a schodišť v historické budově probíhají od července a jsou úmyslně načasovány na prázdninové období, kdy je pohyb lidí v budově nižší než jindy, tak aby provoz úřadu pro veřejnost byl omezen pokud možno co nejméně. Část pracovníků je na dovolených a návštěvníků přichází přes léto také méně. „Broušení schodišť je spojeno s prašností a velkým hlukem, po dohodě s firmou se tyto práce dělají spíš v pozdějších odpoledních hodinách a spíš ke konci týdne. Schodiště i podlahy budou opraveny podle historického památkového stylu,“ popsala na dotaz naší redakce Lenka Hofmanová, vedoucí odboru města Městského úřadu Postoloprty. Za renovaci město Postoloprty zaplatí zhruba 300 tisíc korun. Všechny práce by měly být hotové do konce srpna.

Budova letos završila 120 let

Současná budova postoloprtské radnice byla postavena v letech 1902-1903 ve stylu italské novogotiky, uvádí server Hrady.cz. Zajímavostí je neobvyklá štíhlá věž s hodinami a vyhlídkovým ochozem.

(ilustrační foto nahoře: radnice v Postoloprtech. Foto Stanislav Dušek – Mapy.cz)