U školy v Komenského aleji začnou dopravní komplikace. Potrvají několik týdnů

Žatec – V Komenského aleji v Žatci v prostoru u stejnojmenné základní školy začnou dopravní komplikace. A to už tento týden od středy (26.7.). Nyní bude v ulici uzavřen jeden jízdní pruh kvůli probíhající opravě vodovodu a kanalizace. Tato uzavírka potrvá týden. Další ještě větší omezení a v delším úseku nastanou v průběhu srpna, na kdy se plánuje frézování vozovky a pokládání nového povrchu. Ulice je přitom velmi frekventovaná, vede přes ni hlavní silniční tah Louny – Žatec – Kadaň, mnoho lidí po ní také přijíždí nakupovat do prodejny Lidl.

První uzavírka začíná už ve středu 26. 7. – kvůli výkopu

Nynější uzavírka jednoho jízdního pruhu kvůli výkopu ve vozovce potrvá od 26. července do 2. srpna. Výkop bude v blízkosti základní školy, místo bude odděleno zábranami a označeno výstražnými dopravními značkami. Řidiči ho budou muset objíždět přes druhý jízdní pruh a dávat přednost protijedoucím autům, na místě bude potřeba zvýšená opatrnost. Dopravní značení a pravidla pro bezpečnost při přechodném omezení v uvedeném místě popsal odbor dopravy Městského úřadu Žatec ve veřejné vyhlášce a schválil je také dopravní inspektorát Policie ČR Louny, vyplývá z dokumentu žatecké radnice, který podepsala Jitka Stříbrná z uvedeného odboru.

V srpnu se bude frézovat a asfaltovat, omezení potrvají dva týdny

Další komplikace, spojené s čekáním, kolonami a případně objížďkami, mají ve stejné ulici nastat v termínu od 7. do 20. srpna. V ulici se chystá nejprve frézování povrchu a potom pokládka nového asfaltu. „Provoz na místě budou řídit pracovníci stavební firmy. Někdy podle situace bude doprava převedena jen do jednoho pruhu, někdy bude krátkodobě zastavena doprava od kruhových objezdů u Lidlu a u klášterní zahrady. V některých momentech se budou tvořit kolony,“ popsal Tomáš Kassal, tiskový pracovník města Žatce. „Opravu vozovky bude zajišťovat Správa a údržba silnic Ústeckého kraje, na místě se bude pracovat i o víkendech, kdy je o něco menší provoz, aby práce byly co nejdříve hotové a pokud možno co nejméně omezovaly pohyb obyvatel města,“ doplnil Radim Laibl, starosta Žatce.

(na snímku nahoře: ZŠ Komenského alej a pod ní stejnojmenná ulice. Právě v prostoru před budovou začnou dopravní omezení, která potrvají několik týdnů. Foto Město Žatec – Tomáš Kassal)

ČTĚTE TAKÉ: Oprava ulice s dírami před hlavní poštou v Žatci: začátek se znovu odkládá, město obtížně hledá firmu

ČTĚTE TAKÉ: Po třech městech v okolí se nyní chystá také velká oprava nádraží v Žatci. Stát bude kolem 90 milionů korun

ČTĚTE TAKÉ: Nový supermarket Norma v Žatci: samotná stavba začne zřejmě na podzim, říká šéf