Oprava ulice s dírami před hlavní poštou v Žatci: začátek se znovu odkládá, město obtížně hledá firmu

Žatec – Nejdříve až v září, možná i ještě později začne už roky plánovaná rekonstrukce ulice Volyňských Čechů v úseku u hlavní pošty v Žatci. Podle původních plánů se mělo začít loni, potom byl odhadovaným termínem letošní červen a teď se akce „posouvá“ na podzim, a to jen pokud by se naplnil optimistický scénář.

Město se chce s náklady vejít do 14 milionů

Informoval o tom starosta Žatce Radim Laibl. Podle něj se městu zatím nedaří najít zhotovitele prací, tedy firmu, která by frekventovanou ulici opravila, vyrovnala současné díry a hrboly, předláždila a přemalovala dopravní značení. Podmínka města je vejít se s očekávanými náklady zhruba do 14 milionů korun, avšak zájemci o veřejnou zakázku v předchozích dvou kolech nabízeli ceny podstatně vyšší. Město svůj plán „nevzdalo“, nikoho zatím nevybralo a vyhlásilo již třetí kolo výběrového řízení. Jeho představitelé stále doufají, že se podaří nakonec přece jen najít firmu, která by práce udělala levněji.

Oprava dvou ulic potrvá zhruba půl roku

Pokud se skutečně podaří najít zhotovitele s uvedenou cenou a podepsat s ním smlouvu, práce by se mohly rozjet v září nebo později během podzimu. „Rekonstrukce ulice pak potrvá zhruba dalších půl roku od termínu zahájení,“ upřesnil na dotaz naší redakce již letos v březnu Marek Pataky, pracovník odboru rozvoje města na žatecké radnici. Až práce začnou, dají se v oblasti čekat uzavírky a dopravní komplikace. Ulice před poštou je dost úzká, přitom však velmi frekventovaná.

Opravovat se bude úsek o délce celkem asi 400 metrů

Ulice Volyňských Čechů se bude opravovat v úseku od „horního“ kruhového objezdu u Lidlu až k napojení s ulicí Karla IV. asi sto metrů pod poštou. Krátká ulička Karla IV. se bude v rámci této investiční akce rovněž opravovat, a to až ke křižovatce s Nákladní ulicí. Náklady se odhadují kolem 14 milionů korun, město má opravu už připravenou a schválenou v letošním rozpočtu. 

Šikmé parkování se změní na podélné, vozovka u pošty bude trochu širší

Kromě srovnání a zpevnění povrchu vozovky se hlavní změny dopravního provozu po rekonstrukci odehrají hlavně v prostoru před poštou a týkat se budou především způsobu parkování. Současné šikmé stání se po přestavbě a změně dopravního značení změní na podélné. Aktivní průjezdná část vozovky bude díky tomu o něco širší a tím pádem i bezpečnější, umožní „plynulejší“ průjezd. Auta i autobusy už se nebudou muset v úzkých místech a kvůli hrbolům tolik vzájemně vyhýbat, zastavovat a „kličkovat“, jak to tam bývá dosud.

(na snímku nahoře: ulice Volyňských Čechů v prostoru před hlavní poštou v Žatci. V místě má brzy začít velká rekonstrukce, město k ní zatím hledá firmu. Po opravě skončí současný systém šikmého stání při parkování – viz auta vlevo. Parkovat se bude podélně a průjezdná část ulice se rozšíří. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Konec s dírami v dlažbě, nově podélné stání a zpomalovací práh. V ulici před poštou v Žatci se chystá velká rekonstrukce

ČTĚTE TAKÉ: Oprava hrbolů před poštou v Žatci má začít nejdříve v červnu. Práce pak potrvají půl roku

ČTĚTE TAKÉ: Nový supermarket Norma v Žatci se připravuje v Pražské ulici: samotná stavba začne zřejmě na podzim, říká šéf