Pracovní týden je zkrácený o dva vložené svátky. Radnice v Lounech, Žatci a Postoloprtech neotevřou ani v pátek

Okres Louny – Počet pracovních dní v tomto týdnu je zkrácený o dva „vložené“ tradiční červencové státní svátky, připadající na středu a čtvrtek, a některé instituce se rozhodly „zkrátit ho“ ještě víc. Vynikají v tom především městské úřady. Uzavření budov a neposkytování služeb pro návštěvníky potvrdily na tento pátek (7.7.) radnice v Lounech, Žatci i Postoloprtech, určité omezení se chystá i v Podbořanech. Kompletně celý tento týden již od pondělí zůstává uzavřená také například Městská knihovna v Žatci.

Uzavírky z provozních důvodů

Uzavření všech svých budov pro veřejnost na pátek 7. července oznámily městské úřady v Lounech, Žatci a Postoloprtech už s předstihem ještě během června. „Mimo provoz“ budou jak klasické budovy historických radnic na náměstích, tak v případě Loun i Žatce i další dva objekty městských úřadů – v ulicích Pod Nemocnicí a Obránců míru. V Lounech a Postoloprtech bude uzavřeno „z provozních důvodů“, v Žatci město důvod ani neuvedlo, všechny radnice poděkovaly za pochopení. V Podbořanech podle současných informací nebude v pátek fungovat jen registr vozidel a řidičských průkazů, ale radnice by jinak měla být pro obyvatele v případě zájmu k dispozici (do 14.30 hodin).

Nakupování by tentokrát mělo být bez omezení

Kdo rád nakupuje a před každými blížícími se státními svátky neustále musí zjišťovat, pro který ze svátků při našich zákonech platí povinná uzavírka supermarketů, a pro který zase nikoli – pro ně teď máme dobrou zprávu. Svátek Cyrila a Metoděje (5.7.) i památky mistra Jana Husa (6.7.) patří k těm, při nichž pro supermarkety žádná omezení neplatí, a tak všechny velkoplošné prodejny zůstávají po celý tento týden beze změn otevřené jako obvykle a lidé si tedy mohou každý den kdykoli dojít nakoupit, tak jak jim bude vyhovovat.

(ilustrační foto nahoře: radnice na náměstí v Lounech. Foto Mapy.cz / Petr Svoboda)