V Lounech i v Žatci je částka na investice podobná – kolem 150 milionů korun

Louny, Žatec – Podobnou částku ve svých tzv. investičních fondech mají připravenou ve svých rozpočtech města Louny a Žatec, ve kterých žije i skoro stejný počet obyvatel. Město Louny vloží letos více než 150 milionů korun do investic stavebního a rozvojového charakteru, v Žatci je pro tyto účely připravena částka 153 miliony korun. Investiční plány pro rok 2024 v obou městech schválili jejich zastupitelé v závěru loňského roku.

Nové byty, kašna, kaple, cyklostezka…

„V Žatci bude jednou z největších investičních akcí letošního roku přestavba bývalé vojenské věznice u Kruhového náměstí v centru města na moderní byty. Akce se plánuje už řadu let, letos k ní konečně dojde. Odhad nákladů je nyní 40 milionů korun,“ informoval Tomáš Kassal, mediální pracovník Městského úřadu Žatec. Na Kruhovém náměstí letos dojde také k opravě malé kašny před pizzerií, tato rekonstrukce by měla stát kolem dvou milionů. Schválený investiční plán počítá i s dalším prodloužením cyklostezky u řeky ve směru na Trnovany (7,5 milionu), se zavedením klimatizace do městské nemocnice (2,8 milionu), s opravou kaple v Bezděkově (5,5 milionu), s opravou chodníků a také s vytvářením či rozšířením počtu parkovacích míst ve více lokalitách města za více než deset milionů korun i s mnoha dalšími zajímavými projekty.

Školy, amfiteátr, Komenského náměstí…

Opravy, stavby, rozvoj a nové vybavení připravuje také město Louny. „Výše investic bude přesahovat 150 milionů korun. Pozornost bude směřována do městských, zejména školních budov, nebo také do parku. V ZŠ Prokopa Holého se na místech bývalého bazénu vybuduje multifunkční aula. Rekonstrukce čeká také ZŠ Přemyslovců. Výstaviště by mělo být víc vnímáno jako park, kde obyvatelé město často tráví volný čas,“ informoval Marcel Mihalik, mluvčí radnice v Lounech. Amfiteátr na výstavišti má být zastřešen, u řeky v lokalitě se objeví i nová mola pro loďky i pro plavce. Ve městě bude pokračovat vytváření nových parkovacích míst, které začalo už loni, a plánuje se také například úprava podoby Komenského náměstí.

(na snímku nahoře: malá kašna na Kruhovém náměstí v Žatci. I ona je součástí investičního plánu města, letos se chystá její oprava. Foto Mapy.cz)