V krátké uličce poblíž soudu nechá město vybudovat nový přechod pro chodce

Louny – V krátké uličce Karla Stanislava Sokola v Lounech, ležící blízko okresního soudu, nechá město vybudovat nový značený přechod pro chodce. Ulice měří zhruba sto metrů a vede od Poděbradovy ulice od budovy soudu směrem k Holárkovým sadům. Značený přechod by měl v místě vzniknout letos na jaře, pokud se radnici podaří včas najít dodavatele.

Práce podle představ radnice mají začít v březnu

Aktuálně město nyní hned na začátku roku zveřejnilo tento záměr a pro budoucí vytvoření a vyznačení uvedeného přechodu pro chodce v nejbližších dnech vyhlásí veřejnou zakázku a bude hledat dodavatelskou firmu. Podle současných představ radnice by práce v ulici měly začít v březnu a skončit do konce května. U nového přechodu budou upevněny i dvě nové lampy ze sítě veřejného osvětlení.

Jen o kousek dál vznikne i nový kruhový objezd

Jen o malý kousek dál v Poděbradově ulici, přibližně o sto padesát metrů, by měl být v letošním roce vybudován také zcela nový kruhový objezd, a to na křižovatce Poděbradovy a Fügnerovy ulice zhruba před budovou ZUŠ Louny. Tento záměr schválila v prosinci rada města a podle jejího zadání má „kruhák“ vzniknout do konce roku 2024.

Systém kruháku u ZUŠ se osvědčil už v říjnu při objížďkách

Systém kruhového objezdu na této křižovatce se osvědčil již loni v říjnu. Tehdy tam byl vytvořen zhruba na dva týdny jako provizorní – souviselo to se snahou o usnadnění a větší plynulost dopravy při tehdejší objížďce, kdy byla křižovatka velmi vytížená. Objížďku vyvolala havárie kanalizace v ulici Osvoboditelů, kvůli níž byl neprůjezdný tento hlavní dopravní tah přes Louny. Vedení města i po ohlasech některých obyvatel, kteří systém kruhové křižovatky chválili, později rozhodlo o tom, že v místě nechá vybudovat trvalý kruhový objezd.

(na snímku nahoře: vjezd do ulice Karla Stanislava Sokola v Lounech při pohledu od okresního soudu. Právě v ní na jaře vznikne nový přechod pro chodce. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: V Poděbradově ulici v prostoru u ZUŠ Louny vznikne trvalý kruhový objezd

ČTĚTE TAKÉ: Nepříjemné objížďky v Lounech přinesly i pozitivní moment: provizorní kruhák se osvědčil, možná z něj časem bude stálý

ČTĚTE TAKÉ: Dva radary v Lounech stály 1,6 milionu korun. Za rok provozu přinesly do městského rozpočtu čtyři miliony