Tvůrci chystají nový český film a hledají herce pro dětské role. Šanci dostanou desítky dětí, říká režisér

Žatecko, ČR – Nový český film připravuje režisér Zdeněk Jiráský, který před deseti roky napsal a režíroval oceňovaný snímek Poupata. Nový film bude mít název Už tě nemám rád a velkou šanci zahrát si v něm mají děti z našeho regionu. Tvůrci filmů nyní hledají představitele dětských postav pro hlavní i vedlejší role. Spolupracují přitom i s městy a obcemi v Ústeckém kraji, kde se snímek bude natáčet.

Příběh se odehrává v Ústeckém kraji, z něj mají být i herci

„Filmový příběh se z velké části odehrává v lokalitách Ústeckého kraje. V tomto kraji se bude i natáčet a v současnosti hledáme dívku a chlapce do dvou hlavních rolí a dalších několik desítek dětí, které by hrály vedlejší role. Budeme hledat herce, uspořádáme castingová setkání v několika severočeských městech. Spolupracujeme i s některými obcemi, které nám také pomáhají hledat možné zájemce a vhodné typy pro hraní ve filmu,“ vysvětlil režisér Zdeněk Jiráský.

Zájemci se mohou filmařům i sami ozvat

Jednou z obcí, která filmařům pomáhá a zveřejnila i například výzvu autorů, hledajících herce, je Holedeč u Žatce. Filmaři v současnosti hledají jednoho chlapce a jednu dívku ve věku 13-15 let pro ztvárnění hlavních rolí. „Šanci však dostanou i desítky dalších děti, protože budeme obsazovat i řadu vedlejších rolí. Herecké zkušenosti nejsou podmínkou,“ upřesnil režisér. U vedlejších rolí je věkové rozpětí širší, přibližně 11-15 let, uvádějí tvůrci. Zájemci ani nemusí čekat na casting, svolaný někam do města – pokud by je nabídka oslovila, chtěli by si zahrát ve filmu a mají vztah k uměleckému prostředí, mohou se už teď rovnou ozvat filmařům na telefon 725 528 859. Tam jim lidé z produkce filmu vysvětlí další podrobnosti a pokyny, jak se mohou k roli dostat.

Film Poupata od téhož režiséra získal čtyři České lvy

Zdeněk Jiráský se narodil v roce 1969, vystudoval scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Spolupracuje s Českou televizí, pro niž natočil řadu dokumentárních filmů, dále také například některé epizody ze seriálu Škoda lásky. Jeho zatím nejvíce oceňovaným hraným filmem je sociální drama Poupata s Vladimírem Javorským, Anetou Krejčíkovou, Vladimírem Polívkou a dalšími herci, který za rok 2011 obdržel čtyři České lvy.

ČTĚTE TAKÉ: Film o Emilu Zátopkovi: diváci po premiéře tleskali vestoje. Scény se točily i na stadionu v Lounech

ČTĚTE TAKÉ: Pár telefonátů a pak už mě pustili, směje se fotografka z Podbořan. Jedna z mála, kdo nafotil vojáky ve vznikajícím slavném příběhu

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: tank jel na slavnost do Prahy. Skončil v Holedeči v troskách zbořeného mostu

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)