Novým starostou Kryr je Václav Kadleček. Místostarostové jsou dva a oba neuvolnění

Kryry – Nového starostu a další dva členy vedení města už mají od tohoto týdne také Kryry, což je podle počtu obyvatel páté největší sídlo v okrese Louny. Novým starostou se stal Václav Kadleček (40), do funkcí místostarostů byli zvoleni Josef Kolář (59) a Petr Ulke (36). Rozhodli o tom zastupitelé města na své ustavující schůzi.

Předchozí starosta Miroslav Brda vedl Kryry skoro třicet let

Určitou zajímavostí je, že změna ve funkci starosty se v městečku odehrála po mnoha letech, neboť předchozí starosta Miroslav Brda (70) stál v čele Kryr téměř nepřetržitě od roku 1990, jedinou výjimkou bylo jen jedno čtyřleté volební období, kdy ve funkci starosty nebyl. Celkem tedy vedl město úctyhodných 28 let. Letos byl sice také zvolen do zastupitelstva, ale na starostu se rozhodl již nekandidovat, což oznámil již v srpnu, ještě před komunálními volbami.

Dva místostarostové budou neuvolnění

Nový starosta Václav Kadleček dosud pracoval ve společnosti Klinger Kempchen v sousedním Očihově jako vedoucí nákupu a logistiky. Místostarosta Josef Kolář pracuje jako neinvestiční technik města a Petr Ulke, rovněž nový místostarosta, je podnikatel v oblasti komunálních služeb, údržby zeleně a také v oblasti kultury a společenského života, na Podbořansku pořádá řadu akcí pro veřejnost. Všichni tři už mají zkušenosti s komunální politikou, působili i v minulém zastupitelstvu. Oba místostarostové zároveň zůstanou i nadále ve svých dosavadních pracovních rolích, protože zastupitelstvo je zvolilo do vedení města jako tzv. neuvolněné místostarosty.

Důvěra nás velmi potěšila, říká nový starosta

„Ze zvolení do funkce starosty jsem měl radost, moc děkuji za důvěru svým kolegům a samozřejmě i občanům našeho města, kteří pro nás hlasovali ve volbách a věřili nám. Taková důvěra by asi potěšila každého,“ uvedl na dotaz naší redakce Václav Kadleček, nový starosta Kryr. Ve volbách kandidoval za sdružení Vaše volba! Vaše Kryry!, které komunální volby na konci září těsně vyhrálo se ziskem 17,81 % hlasů. Ze stejného sdružení je i místostarosta Petr Ulke. Místostarosta Josef Kolář kandidoval za uskupení Za Kryry a obce bohatší, které skončilo třetí se ziskem 14 % hlasů.

Nové vedení připravuje plán rozvoje pro příští roky

Nové vedení ve spolupráci s dalšími zastupiteli teď připravuje plán rozvoje Kryr a spádových osad Stebno, Strojetice a Běsno pro nadcházející roky. „Finální podobu představíme veřejnosti během příštích týdnů. Budeme se snažit pracovat pro naše město a místní části co nejlépe,“ sdělil Václav Kadleček.

ČTĚTE TAKÉ: V Kryrech a Peruci nastoupí od října noví starostové. Změna tam byla jistá již před volbami

ČTĚTE TAKÉ: Radek Reindl bude pokračovat jako starosta Podbořan, novou místostarostkou je Stanislava Čapková

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: První máj v Kryrech letos proběhne bez veselého průvodu. Pořadatelé ho zrušili, nechtějí na slavnosti kvůli ruské invazi nic politického ani z legrace

(na snímcích: zleva místostarosta Petr Ulke, starosta Václav Kadleček a místostarosta Josef Kolář, následuje portrét nového starosty krátce poté, co se ujal řízení schůze, a úplně dole je symbolické střídání stráží – bývalý dlouholetý starosta Miroslav Brda se svým nástupcem Václavem Kadlečkem. Foto Laurencia Helásková)