V pátek výstava ke státnímu svátku, v sobotu strašidla a zombie. Válečné muzeum Libočany připravilo poutavý prodloužený víkend

Libočany – Pokud ještě nevíte, kam vzít děti nebo rodinu na nadcházející prodloužený víkend, zajímavým tipem určitě může být Válečné muzeum v Libočanech u Žatce. Pořadatelé tam připravili dvoudenní atraktivní program, věnovaný jak výročí vzniku republiky při pátečním státním svátku, tak i blížící se „halloweenské“ stále oblíbenější zábavě se záhadami, temnotou a strašením.

Přijede k nám pár tun vojenské techniky

Na pátek 28. října, výročí vzniku samostatného Československa, se mohou těšit všichni příznivci vojenské techniky a historie. Válečné muzeum bude otevřeno po celý den pro návštěvníky od 10 do 17 hodin, ale velmi mnoho poutavých „exponátů“ a další poutavá nabídka bude tentokrát k vidění i venku, na prostranství před muzeem. „Přijede určitě pěkných pár tun vojenské techniky! Po celý den bude u muzea probíhat výstava techniky, výstroje a výzbroje nejen Armády ČR, ale i některých dalších vojenských či bezpečnostních sborů z minulosti i současnosti,“ popsal Martin Chrenko, provozovatel Válečného muzea Libočany.

Tak trochu jiná prohlídka, budete se bát

Další zábava bude pokračovat v sobotu (29. 10.), tentokrát bude program v trochu „odlehčenějším“ duchu a bude spojen s tradicemi Halloweenu (31.10.), předvečera svátku Všech svatých, kdy podle Wikipedie probíhá symbolický předěl mezi létem a zimou a kdy se údajně také stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Na tuto tradici u nás také navazují hojně připomínané „dušičky“, Památka zesnulých (2.11.). „Prodloužený víkend v našem muzeu bude náročný, ale chtěl bych pozvat všechny návštěvníky, určitě přijďte! Bude to tak trochu jiná prohlídka a budete se bát!“ usmívá se Martin Chrenko. Muzeum se podle něj „ponoří do hávu temnoty, tajemna, strašidel a zombie“. Pro návštěvníky je připravený neobvyklý program, ale jenom bát se nebudou: až si trochu srovnají nervy po hrůzostrašné a napínavé prohlídce, mohou se pak příjemně uklidnit třeba při klobáskách, svařáku nebo dalším občerstvení, které bude na místě také připraveno. Halloweenský program v muzeu bude v sobotu probíhat od 12 do 20 hodin.

(na snímku nahoře: menší výstavka vojenské techniky proběhla v parčíku před muzeem v Libočanech také například letos na konci léta. Foto Válečné muzeum Libočany)

ČTĚTE TAKÉ: Bunkry se rozsvítily. Do Trnovan se přišlo podívat skoro dvě stě lidí

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Vojáci, zbraně, vozidla. Válečné muzeum v Libočanech si za první rok prohlédlo 1600 návštěvníků

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Tři bunkry v Lounech mají nový maskovací nátěr. Z jednoho nadšenci vybourali 11 tun betonu, který tam nalili okupanti