Autobusové zastávky se budou posouvat. Vzniknou i chodníky, investice je kolem 10 milionů korun

Podbořany – Autobusové zastávky v ulici 5. května v Podbořanech se budou posouvat. Nově potom budou autobusy zastavovat víc u výjezdu z města, v oblasti u budovy městského úřadu a nákupního centra Norma. Součástí připravované rekonstrukce bude i vybudování chodníků. Celková investice se bude pohybovat kolem deseti milionů korun.

Město teď bude hledat stavební firmu

Na dotaz naší redakce to uvedl Martin Gutzer, tajemník Městského úřadu Podbořany. Záměr schválilo v březnu zastupitelstvo města a následně v dubnu také rada města. Radní zároveň uložili, aby odbor investic vypsal výběrové řízení na dodavatele této stavební akce – veřejné zakázky.

Ministerstvo pošle dotaci přes 7 milionů

„Současné zastávky se posunou k budově městského úřadu. Budou tam vybudovány na obou stranách ulice. Vzniknou i nové chodníky. Celková investice je přibližně deset milionů korun, ale město na tuto akci dostane dotaci od ministerstva pro místní rozvoj ve výši zhruba 7,3 milionu,“ vysvětlil tajemník. Přijetí dotace odsouhlasilo v březnu zastupitelstvo.

Zastávky se posunou blíž k radnici a Normě

Zastávky se oproti své současné poloze posunou po ulici 5. května přibližně o 300 metrů směrem k jihovýchodu. Nyní jsou u odbočky do Valovské ulice, směřující k nemocnici a koupališti. Po přestavbě se přesunou blíž ke křižovatce na konci města, kde se rozdělují výjezdy na Očihov a Blšany. Město teď bude hledat stavební firmu. Práce by se mohly rozjet už letos na podzim.

ČTĚTE TAKÉ: Autobusová zastávka v Podbořanech se posune přibližně o 300 metrů do blízkosti nové prodejny Norma

ČTĚTE TAKÉ: Jak se bude jmenovat nová podbořanská ulice? Svůj návrh městu poslalo 138 lidí

ČTĚTE TAKÉ: Obří hrací kostky nebo karty. V Podbořanech vzniklo nové dětské hřiště, největší ve městě, a má zajímavou podobu

(na snímcích: současná autobusová zastávka v ulici 5. května v Podbořanech (vlevo). Za pár měsíců se bude stěhovat blíže k budově městského úřadu, která je v záběru vpravo v pozadí. Úplně dole je zastávka na protilehlé straně ulice u odbočky k nemocnici, která je nyní v dost nevábném stavu. Foto Libor Želinský)