Vízek, Novotný, Maier. Účast na oslavě v Postoloprtech potvrdili zatím tři bývalí fotbaloví reprezentanti

Postoloprty – Když fotbalová oslava s výročím klubu a novým stadionem, tak i se špičkovými fotbalisty jako gratulanty. V Postoloprtech ve zbrusu novém sportovním areálu se představí například vítěz olympiády Ladislav Vízek nebo další bývalé reprezentační opory Jiří Novotný a Ladislav Maier. Oproti původním plánům pořadatelů nakonec nebude přítomen Vladimír Šmicer, který se z účasti omluvil kvůli jiným povinnostem.

Stadion se posouval kvůli dálnici, teď má zbrusu nové vybavení

Fotbalový klub Postoloprty bude tento týden v sobotu (6.5.) slavit sto let od založení klubu. Oslavovat se bude také první otevření nového sportovního areálu pro veřejnost. Nové zázemí stadionu se stavělo přes dva roky a „stříhání pásky“ je připraveno právě na sobotu. Část původního stadionu se musí zbourat a celý sportovní areál i s hrací plochou se musel posunout přibližně o třicet metrů směrem na sever „k lesíku“, a to kvůli blížící se stavbě nových pruhů silnice na obchvatu města, které budou součástí čtyřproudé dálnice D7. Investice do přestavby stadionu činila kolem 60 milionů korun.

Tři reprezentanti již potvrdili účast

Slavnost proběhne v sobotu od 10 hodin zhruba do půlnoci. „Ze známých fotbalistů a českých reprezentantů přijedou Ladislav Vízek, Jiří Novotný a Ladislav Maier. Budou součástí Sigi týmu, který bude hrát přátelské utkání proti naší staré gardě. Tito tři už potvrdili účast. O dalších ještě jednáme. Původně avizovaný Vladimír Šmicer se omluvil kvůli jinému programu,“ uvedl na dotaz naší redakce Leoš Svoboda, předseda FK Postoloprty. Určitou zajímavostí je, že Ladislav Vízek je tchán Vladimíra Šmicera a oba mají ve sbírce medaili z mistrovství Evropy, jeden bronz a druhý stříbro. Ladislav Vízek odehrál největší část své kariéry v Dukle Praha během její slavné éry, Jiří Novotný ve Spartě Praha rovněž v jejím nejlepším období, kdy sbírala jeden titul za druhým, a Ladislav Maier jako gólman chytal za Liberec a později také za Rapid Vídeň, kde získal i mistrovský titul.

Po sportu bude následovat rockový večer

Součástí oslav budou dopoledne utkání nejmenších fotbalistů z několika týmů, hlavní program po obědě odstartují krátkým slavnostním vystoupením Postoloprtské mažoretky. Následovat bude několik přátelských utkání dospělých hráčů, starosta města Zdeněk Pištora potom ocení zasloužilé členy stoletého fotbalového klubu. Po 16. hodině bude zábava pokračovat formou dobré nálady a hudebních koncertů několika kapel zejména v rockovém stylu, jednou z nich bude Kabát Revival. Vstup pro veřejnost na celou slavnost je bezplatný. Zájemci si budou moci i prohlédnout zařízení a vybavení nově postavených objektů na stadionu se zázemím pro fotbalisty, rozhodčí, funkcionáře i diváky.

(na snímku nahoře: Vladimír Šmicer a Ladislav Vízek, bývalí slavní reprezentanti ČR, na jedné z veselých fotbalových akcí v minulých letech. Oba jsou zároveň i členové jedné rodiny a s trochou nadsázky se dá říci, že když prvně jmenovaný zjistil, že do Postoloprt nemůže přijet, rozhodl se, že do města k oslavám místo sebe pošle alespoň stejně šikovného tchána. Foto archiv Ladislava Vízka)

ČTĚTE TAKÉ: Hudba od Kabátů a možná i slavný hráč Vláďa Šmicer. Fotbalisté a město zveřejnili termín a program oslav k otevření nového stadionu

ČTĚTE TAKÉ: Zastupitelé rozhodli: provoz nového stadionu převezme město, letos na něj dá z rozpočtu 1,3 milionu korun

ČTĚTE TAKÉ: Slavnosti v Postoloprtech letos v červnu budou věnovány hned čtyřem jubileím