Cesta podél řeky u STK v Žatci bude teď dva měsíce zavřená. Město nechá prodloužit asfaltovou cyklostezku

Žatec – Od středy (1.6.) bude uzavřena oblíbená vycházková cesta na pravém břehu Ohře v Žatci přibližně v oblasti, kde je most směřující k hlavnímu nádraží a stanice STK U Oharky. Cesta vede těsně vedle řeky a bude se na ni pokládat asfaltový povrch. Město ve spolupráci s krajem tam totiž nechá prodloužit asfaltovou cyklostezku, jejíž značná část na jiných místech u řeky je už několik let hotová a kromě cyklistů ji využívají například i běžci nebo lidé na procházkách. V současnosti tato cyklostezka končí těsně před uvedeným silničním mostem, po němž vede hlavní spojovací silnice mezi centrem města a žateckým nádražím.

Cyklostezka povede přímo pod tělesem mostu

Uzavřen bude úsek zatím nezpevněné cesty začínající přibližně u uvedeného mostu a končící zhruba o necelý kilometr dál nedaleko dalšího mostu přes Ohři, přes nějž vede železniční trať směr Žatec – Trnovany – Lužná u Rakovníka. Asfaltová cesta coby nová cyklostezka, doplněná později i bílým středovým pruhem, povede i přímo pod tělesem silničního mostu. Cesta pak směřuje podél rodinných domků, dál pak břehem zarostlým křovinami a následně podél velkých sil na skladování obilí nebo jiné siláže, která provozuje společnost Agro Teplice.

Město za prodloužení stezky zaplatí 3,6 milionu

Práce mají probíhat ve dvou etapách, jedna od 1. do 30. června a druhá od 1. do 31. července. Potom by měl být nový úsek cyklostezky hotový. Město za něj zaplatí přibližně 3,6 milionu korun, informovala už na jaře žatecká radnice. Uzavírka uvedené cesty kvůli asfaltování bude platit celou dobu stavby, tedy od 1.6. do 31.7., vyplývá z vyhlášky, kterou nyní na konci května vydal odbor dopravně správních agend Městského úřadu Žatec.

Objížďka pro auta bude „zadem“ kolem Liďáku

Po uvedené účelové komunikaci občas jezdí svými auty k řece rybáři a stejně tak ji využívají i lidé bydlící v přilehlých domcích. Ti budou muset nově jezdit trochu delší objížďkou, vedoucí „zadem“ kolem „Liďáku“ a pak mezi zahrádkami. Při asfaltování jednotlivých části však bude cesta u řeky uzavřena i pro pěší.

(na snímku nahoře: most přes Ohři v Žatci, po němž vede silnice k hlavnímu nádraží. Pohled je z pravého břehu z míst přibližně pod STK, právě tam se bude dělat nový povrch pro cyklostezku. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Osvětlení na křižovatce u Tesca v Žatci se začne dělat v červnu. Rychlost na hlavním tahu bude snížena na 50 km/h

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Starý most u Libočan má před sebou už jen pár měsíců služby. Jeho nástupce již vzniká na břehu pod ním

ČTĚTE TAKÉ: Žatecký pivovar už přerušil vaření piva, teď jen doprodává zásoby. V létě začne přestavba a od října nová výroba v menším množství