V Postoloprtech bude více parkovacích míst. Vznikají v Zahradní ulici a na Jiráskově náměstí

Postoloprty – V Postoloprtech proti současnosti přibude téměř sedm desítek nových míst k parkování osobních aut. Práce v současnosti už probíhají, hotové mají být nejpozději do konce září. Nová parkovací místa vzniknou při opravách a úpravách komunikací ve dvou lokalitách – v Zahradní ulici a na Jiráskově náměstí.

„V Zahradní ulici bude podle projektu vytvořeno 56 nových parkovacích stání a na Jiráskově náměstí proti současnosti bude o 11 parkovacích míst více,“ informoval František Stolarik z odboru rozvoje města Městského úřadu Postoloprty.

Cena za rekonstrukci: necelých 8 milionů

Úpravu komunikací v uvedených lokalitách zajišťuje společnost Silnice Topolany z Chomutovska. Město za rekonstrukci zaplatí necelých 8 milionů korun.

Podobně například před čtyřmi roky vznikla nová zpevněná a vyznačená parkovací místa na sídlišti Draguš, a to jak ve vnitrobloku mezi paneláky naproti škole, tak i podél hlavní silnice Draguš, oddělující zástavbu „od pole“. Město za vyznačení asi čtyřiceti nových míst tehdy zaplatilo kolem 700 tisíc korun.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Je červen, ale na statku sněží. Filmaři natáčejí v Postoloprtech už čtvrtý snímek. Jde o příběh vězně z války

ČTĚTE TAKÉ: Tým odborníků rozjede průzkum zámku v Postoloprtech. Začne také likvidace dřevokazných hub v krovech pod střechou

ČTĚTE TAKÉ: Bečov, Kraslice, Postoloprty. Lidé mají radost, že se jejich město dostalo na plechovku světoznámého nápoje

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Duby, javory, lípy. Na břehu Ohře v Postoloprtech jsme pomáhali zasadit desítky stromů