Město vymění tři parkovací automaty v Žatci, se kterými jsou největší problémy kvůli poruchám

Žatec – Tři nové parkovací automaty nechá v příštích týdnech koupit město Žatec a přibližně během letních prázdnin by měly být instalovány v žateckých ulicích. Náklady přesáhnou půl milionu korun. Z celkových sedmi přístrojů, rozmístěných po Žatci, nové automaty nahradí vybrané tři, se kterými jsou nyní největší problémy kvůli časté poruchovosti.

Město zaplatí 540 tisíc korun

O nákupu nových tří automatů rozhodla v červnu rada města. Pořizovací cena za tři nové přístroje je 540 tisíc korun.

Automaty jsou staré i přes deset let

Důvodem postupné výměny parkovacích automatů je častá poruchovost nejstarších typů z těch současných, které město používá, vysvětlila na dotaz naší redakce Renata Sedláková, vedoucí finančního odboru Městského úřadu Žatec. „Některé parkovací automaty jsou ve městě už více než deset let. Důvodem k výměně je poruchovost. Se třemi z nich, které budou teď vyměněny, jsou problémy nejčastěji,“ uvedla Renata Sedláková.

Celkem je v Žatci nyní sedm parkovacích automatů

Celkem je v současnosti v Žatci sedm parkovacích automatů. Umístěny jsou například na Kruhovém náměstí, v prostoru před hlavní poštou, v lokalitě u nemocnice, na Smetanově náměstí u finančního úřadu, v ulici Obránců míru u druhé budovy městského úřadu i na některých dalších místech. Řidiči za parkování na vymezených parkovištích musí platit, obvykle je to jen v pracovních dnech v určených hodinách a parkoviště jsou většinou umístěna u budov úřadů nebo jiných institucí.

Ročně přinesou městu do rozpočtu přes 700 tisíc korun

Kolik město vybere na poplatcích za parkování díky těmto automatům? „Průměrná částka se pohybuje kolem 59 tisíc korun měsíčně,“ upřesnila Renata Sedláková. Za rok to tedy je přibližně mezi 700-800 tisíc korun.

(na snímku nahoře: parkovací automat typu TicketLine PSA-7, vyrobený v Německu. Právě tyto přístroje mají být nyní pořízeny do Žatce. Foto WSA Electronic)

ČTĚTE TAKÉ: Konec s dírami v dlažbě, nově podélné stání a zpomalovací práh. V ulici před poštou v Žatci se chystá velká rekonstrukce

ČTĚTE TAKÉ: Prostor před nádražím v Žatci čeká proměna. Přesunou se tam i zastávky meziměstských autobusů

ČTĚTE TAKÉ: Nová sportovní hala v Žatci: takhle by mohla vypadat. Porota jako nejlepší určila návrh ze Španělska

ČTĚTE TAKÉ: Žatecký pivovar už přerušil vaření piva, teď jen doprodává zásoby. V létě začne přestavba a od října nová výroba v menším množství