V Hříškově už mají opravený úřad. Lidé chválili přestavbu při volbách, nemuseli šlapat do schodů

Hříškov – V Hříškově skončila rekonstrukce budovy obecního úřadu, spojená i s vytvořením přilehlého sběrného dvora pro odkládání nadměrných, kovových a dalších odpadů. Práce začaly letos na jaře, obec za modernizaci zaplatila přibližně jeden milion korun. Další prostředky přidal Krajský úřad Ústeckého kraje v rámci programu na podporu ekologicky vhodného hospodaření s odpady.

V přízemí zůstala i pobočka pošty

Kanceláře i zasedací místnost se po přestavbě obecního úřadu přesunuly do přízemí, což řada lidí ocenila. „Pochvalovali si to třeba při nedávných volbách. Rádi byli hlavně senioři. Na úřadě máme totiž tradičně hlasovací místnost a mnoho návštěvníků říkalo, že jsou rádi, že nemusí šlapat do schodů v patře, kde byla stará zasedací místnost, používaná i při volbách,“ uvedla starostka Hříškova Jana Kalašová. V přízemí budovy obecního úřadu sídlí ještě také pobočka České pošty, to se nezměnilo ani po přestavbě.

Lidé z obce mohou odkládat odpad na nový sběrný dvůr

V provozu už je také nové sběrné místo pro odkládání odpadů, vytvořené ve dvoře hned vedle obecního úřadu. „Nové sběrné místo pro odpady má část plochy trvale veřejně přístupnou s nádobami na separovaný odpad a další část objektu není přístupná trvale, ale jen ve vymezených hodinách – ta je určena pro nadměrný, nebezpečný a kovový odpad. Celá plocha je betonová pro snadnou údržbu a část veřejná a neveřejná jsou mezi sebou odděleny pojezdovými vraty,“ vysvětlila starostka Hříškova.

ČTĚTE TAKÉ: V Hříškově opravují obecní úřad. Pošta v přízemí zůstane, budovu ozdobí i nový znak obce

ČTĚTE TAKÉ: Rodina z Hříškova během pár hodin přišla o dům. S těžkou situací pomáhali lidé z okolí, posílali dary do sbírky

ČTĚTE TAKÉ: Nové hřiště za dva miliony korun už začalo sloužit sportovcům

(na snímcích: nahoře je objekt obecního úřadu a vedle něj vznikající dvůr pro sběr odpadů při začátku výstavby letos na jaře. Na dalších záběrech je nová zasedací místnost a nově vzniklý sběrný dvůr po dokončení rekonstrukce. Foto: Jana Kalašová /3/ a Libor Želinský /1/.)