První rok, to byl hlavně boj proti Covid-19, říká senátor a lékař Ivo Trešl. Epidemie přitom znovu sílí

Lounsko, Rakovnicko – Návštěvy v mnoha městech a obcích na Lounsku i Rakovnicku, práci v horní komoře parlamentu, ale i v senátorských kancelářích ve svých regionech, v neposlední řadě i stále pokračující aktivní činnost ve zdravotnictví v roli lékaře-chirurga v rakovnické nemocnici, to vše má v uplynulých dvanácti měsících za sebou MUDr. Ivo Trešl, lékař z Rakovníka, který byl právě před rokem zvolen novým senátorem za volební obvod Louny, jejž společně tvoří okresy Louny a Rakovník.

Na zkrácený úvazek dál i jako lékař

„Byl to rok poměrně hektický. Musel jsem se postupně naučit a navyknout všem potřebným činnostem při práci v Senátu, pochopit procesní a legislativní kroky a postupy. Zároveň už při zvolení, a to i po přáních mnoha občanů z Rakovnicka, kteří mě znají jako lékaře, jsem slíbil, že bych se chtěl dál alespoň na částečný úvazek věnovat i nadále práci lékaře, aby mi kvůli politice neutíkal kontakt se zdravotnictvím, jak s novými poznatky, tak i s kolegy či pacienty. Jsem rád, že i toto moje přání a slib se podařilo naplnit, vedení nemocnice vyšlo vstříc a mohu dál na zkrácenou dobu pracovat jako lékař,“ uvedl na dotaz naší redakce Ivo Trešl.

Vroutek, Louny, Ročov, Toužetín…

Senátor se kromě legislativní činnosti v horní komoře Parlamentu ČR věnuje i práci ve svém regionu, kde byl do funkce zvolen. V provozu má tři kanceláře pro kontakt s veřejností – v Rakovníku, Lounech a Žatci. Když mu vyjde čas, cestuje také na různé pracovní a přátelské návštěvy po městech a obcích ve svém „rajónu“. V poslední době, jen během září a října, například předával ceny aktivním seniorům v Lounech, zastavil se na výstavě králíků ve Vroutku, setkal se s představiteli obcí a dalšími lidmi v Ročově nebo Toužetíně.

Desítky lidí poslaly podněty nebo žádaly o pomoc

Kolik lidí přišlo do jeho kanceláře v regionech s nějakým problémem nebo podnětem? „Bylo jich asi mezi dvaceti a třiceti, někteří návštěvníci chodili i opakovaně. Další lidé, také v počtu několika desítek, nám posílali své dotazy či podněty a prosby písemně. Pokud to jde, snažíme se společně s mými spolupracovníky každému návštěvníkovi co nejlépe pomoci, případně mu i zprostředkujeme jednání s dalším úřadem nebo institucí, kde by je mohli s jejich starostmi dovést k řešení,“ vysvětlil na dotaz naší redakce Ivo Trešl. „Chtěl bych i poděkovat starostům největších měst svého volebního obvodu za to, že buď pomohli vytipovat prostory pro možnost zřízení kanceláře, anebo umožnili scházet se s lidmi v určeném čase přímo v budovách jejich radnic,“ uvedl senátor.

Ivo Trešl je ve výboru pro zdravotnictví, hlavním tématem byl Covid-19

Ivo Trešl je členem zdravotního výboru Senátu. Uplynulý rok byl podle něj zcela logicky ve znamení boje s Covidem-19, takže mnoho novel zákonů a dalších dokumentů, které mířily do Senátu, byly zaměřeny na tematiku kolem koronaviru. Přes léto jsme si od epidemie trochu odpočinuli, ale zdá se, že náročná situace na podzim a v zimě se může znovu opakovat. Aktuálně v posledním týdnu počty nakažených v ČR opět razantně zesilují a vláda chystá nová plošná opatření proti šíření nemoci. Po dlouhé době se tento týden nemoc znovu objevila v Domově pro seniory v Lounech – pozitivní výsledek testu tam měli dva zaměstnanci. Nyní jsou v karanténě a v domově, kde loni v listopadu při největší krizi pomáhali i vojáci, se teď opět zpřísnily podmínky provozu.

ČTĚTE TAKÉ: Senátor Ivo Trešl poprvé vyzkoušel novou kancelář. Je v Lounech v Hilbertově ulici

ČTĚTE TAKÉ: Nový senátor Ivo Trešl: hlavní kancelář pro občany bude v Lounech, další kontaktní místa i v Rakovníku a Žatci

ČTĚTE TAKÉ: I já jsem ještě před rokem hodnotil covid jen jako horší chřipku. Ale brzy jsem změnil názor, říká lékař a senátor Ivo Trešl

(na snímcích shora dolů: senátor Ivo Trešl /v modrém saku/ při návštěvách během září a října v Toužetíně, Lounech, Ročově a Vroutku. Foto: archiv senátora a městys Ročov)