Za dva dny dostalo dávku přes 500 lidí. Zdravotníci přijedou očkovat do Loun znovu ve čtvrtek a v pátek

Louny – Více než pět set lidí dostalo vakcinační dávku od mobilního očkovacího týmu krajských zdravotníků, který přijel do Loun očkovat tento týden ve čtvrtek a v pátek. Lidé z Loun a okolí budou mít možnost nechat se ve městě očkovat i příští týden. Zdravotníci přijedou znovu a opět to bude ke konci týdne, ve čtvrtek a v pátek.

Očkuje se v areálu nemocnice Agel

„Příští termíny očkování v Lounech jsou domluveny na čtvrtek 16. prosince od 13 do 18 hodin a na pátek 17. prosince od 12 do 16 hodin. Očkování zajistí opět mobilní tým Krajské zdravotní, zájemci mohou přijít do areálu nemocnice Agel v Lounech – tam, kde na jaře fungovalo stálé očkovací místo,“ informoval Milan Rychtařík, místostarosta Loun a předseda výboru zastupitelstva Ústeckého kraje pro zdravotnictví.

Za dva dny přišlo 535 lidí

„Při posledním dvoudenním očkování v Lounech dostalo vakcínu 535 lidí. Zájem lidí o očkování je velký, děkuji všem, kteří se podíleli a podílejí na zajištění pravidelného očkování v Lounech,“ uvedl starosta Loun Pavel Janda.

Krajský tým teď do Loun jezdí dvakrát týdně

Mobilní očkovací tým Krajské zdravotní, a. s., teď jezdí do Loun pracovat častěji, v současnosti představitelé města a kraje dohodli frekvenci návštěv minimálně na dva dny v týdnu, což by mělo platit v prosinci a možná i po část ledna až do doby, než bude v areálu nemocnice Agel obnoven provoz stálého očkovacího místa. To už tam působilo od března do července a potom přerušilo činnost kvůli tehdy klesajícímu zájmu lidí o očkování. Od října však epidemie znovu nabrala na síle a zájem o očkování se zvýšil. Představitelé města od listopadu jednají o obnovení očkovacího místa, město pro něj shání personál a zajistí i potřebnou techniku k administrativním úkonům. Očkovací místo v Lounech by mělo obnovit činnost v průběhu ledna, potom bude v provozu tři dny v týdnu, zveřejnila už dříve radnice.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)