Zájemci o bruslení v Žatci se dočkali, kluziště otevře v neděli a zahájí už svou osmou sezonu

Žatec – Zájemci o bruslení v Žatci se dočkali, mobilní kluziště na náměstí Svobody před radnicí zahájí provoz v neděli 12. prosince. Poprvé otevřeno bylo v prosinci 2014, takže teď vstoupí už do své osmé sezony.

„V posledních dnech nám přálo chladnější počasí a bez deště, takže výroba ledu postupovala dobře. Díky tomu budeme moci otevřít kluziště pro veřejnost už v neděli, s termínem startu počítáme kolem půl deváté ráno,“ uvedl v sobotu večer (11.12.) pro naši redakci Andrej Grežo, ředitel Technické správy města Žatce.

Otevřeno denně až do konce zimy

Provoz bude podobný jako v minulých letech, na dění na kluzišti a údržbu ledu by měl dohlížet správce, bruslit se bude každý den nejméně do 19 hodin, později večer bude možné dohodnout ledovou plochu i pro případný hokej. Kluziště bude otevřené po celou zimu až do konce února nebo do začátku března podle aktuálního vývoje počasí. Vstup je bezplatný. Lidé však musí vždy dodržet aktuálně platná bezpečnostní opatření v souvislosti s epidemií, která se mohou v průběhu zimy měnit.

Osmá sezona a pokaždé na náměstí

Kluziště v Žatci tím vstoupí už do své osmé sezóny. Po celou dobu bylo umístěno vždy na náměstí, i když jeden čas město uvažovalo o jeho možném přesunutí do prostoru sportovního areálu za koupalištěm. První dva roky mělo město kluziště s potřebným zařízením v pronájmu od odborné firmy a později ho koupilo do svého majetku, protože se ukázalo, že obyvatelé mají o toto sportoviště zájem a hojně ho využívají. V provozu už je od konce listopadu také podobné mobilní kluziště v Podbořanech a od září mohou lidé bruslit i na zimním stadionu v Lounech.

(na snímku nahoře: pracovníci města budují podklad pro ledovou plochu a kluziště na náměstí v Žatci, příprava trvala přibližně deset dní. Foto Technická správa města Žatec)

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí za netypickou loňskou sezonou: Kdo chtěl bruslit, musel se ohlásit přes internet. Všechny termíny byly obsazené hned v sobotu

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech startuje kluziště ke druhé sezoně. Bruslaři mohou přijít už tuto sobotu

ČTĚTE TAKÉ: Kluci a holky se naučili bruslit, na oplátku dostali medaile. Zimní stadion v Lounech jede naplno už od srpna