Poslední víkend před svátky: zajímavou zábavu v centru Loun tentokrát připravilo muzeum

Louny – Po adventních a mikulášských setkáních na konci listopadu a na začátku prosince bude v centru Loun připraven další sváteční a zábavný program i na tento nadcházející víkend, jenž je spojený s tzv. Zlatou nedělí. Hlavním místem dění tentokrát nebude náměstí, ale sousední Pivovarská ulice. Program připravilo Oblastní muzeum Louny.

Trubači, kejklíři, hráči s ohněm…

Začíná se už zítra, v sobotu (17.12.) v 10 hodin. Návštěvníci se budou mít čím pobavit až do 17 hodin. Program s názvem Vánoce v muzeu zahájí fanfáry v podání Žateckých trubačů, na závěr po setmění ho ukončí ohňová show. Malí i velcí účastníci se mohou těšit také na středověkou hudbu, divadlo, kejklíře, staročeský trh a mnoho dalších zajímavostí. „Otevřeny budou dolní i horní dvorek muzea, obě jeho budovy, vánoční trhy budou také probíhat v Pivovarské ulici a i na části Mírového náměstí. Těšíme se na všechny návštěvníky,“ uvedl ředitel muzea Jiří Matyáš.

Skauti předají lidem Betlémské světlo, pomohou i vyrobit lampičku

K programu muzea se přidají i lounští skauti, kteří budou odpoledne v jeho prostorách připalovat zájemcům tzv. Betlémské světlo, jež si mohou lidé na vánoční svátky odnést do svých domácností. Skauti budou pomáhat zájemcům i tvořit lampičky, v nichž může toto světlo hořet. V muzeu budou k dispozici přibližně od 14 do 16 hodin.

(ilustrační foto nahoře: předvánoční nálada na lounském náměstí. Foto Městské informační centrum Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Udělat radost sobě i blízkým. Pořadatelé v Peruci připravili už sedmou originální sváteční tržnici

ČTĚTE TAKÉ: Pozor na náměstích, vánoční stromy občas padají. Své zkušenosti mají Žatec, Kryry i Vroutek. Případů v ČR je celá řada

ČTĚTE TAKÉ: Devítimetrová jedle už je ozdobená. Poprvé se rozsvítí v neděli, lidé v Lounech mohou přijít na slavnost na náměstí