Udělat radost sobě i blízkým. Pořadatelé v Peruci připravili už sedmou originální sváteční tržnici

Peruc – Kouzelné městečko složené z modelů malých domečků, domácí zavařeniny, linecké pečivo s emblémem OB jako Oldřich a Božena, předměty z Afriky a celá řada dalších neobvyklých věcí byla v sobotu (10.12.) k vidění a případně i ke koupi na originálním setkání s názvem Předvánoční tržnice, jež proběhla v usedlosti a penzionu Za Dubem v Peruci. Nechyběla samozřejmě ani řada produktů s vánoční tematikou. Zajímavou „tržnici“ připravili pořadatelé letos už v sedmém ročníku. Loni ani předloni nemohla proběhnout kvůli tehdejším opatřením proti epidemii Covid-19.

Ke zdravému jádru veselých prodejců přibývají další

„Příprava probíhá už řadu týdnů předem, někdy mám v hlavě myšlenky na další ročník už na konci předcházející tržnice,“ uvedla za tým pořadatelů Hana Dvořáková, provozovatelka penzionu Za Dubem. „Měli jsme tu kolem patnácti stánkařek a stánkařů se zajímavým zbožím. Jádro máme pořád stejné, některé prodejkyně a naše kamarádky nechyběly už od začátku na žádné tržnici, postupně se však i přidávají i další, letos bylo také několik nových, například i dvě veselé dámy z Libochovic s kouzelným městečkem, na které jste se ptal. Všichni prodejci byli originální, jsem moc ráda, že k nám jezdí. Jsem ráda, že i návštěvníci chodí, stojí za to zastavit se, udělat radost jak sám sobě, tak i svým blízkým,“ popsala na dotaz naší redakce Hana Dvořáková.

Svařák i salát s klobásou

Usedlost měla v provozu v době tržnice i kavárnu s občerstvením a zahřátí při chladné prosincové sobotě přišlo návštěvníkům určitě vhod. „Nejvíc šel na odbyt svařák, což je určitě zcela pochopitelné,“ smála se Hana Dvořáková. V nabídce byla také káva, čaj, polévky, různé dezerty, štrúdl, sladké pečivo. „Letos poprvé jsme měli i bramborový salát s vinnou klobásou, takže ta příprava na Vánoce byla opravdu stylová,“ uvedla pořadatelka.

Velikonoce, v létě i hudba a divadlo

Usedlost za Dubem chystá další podobnou tržnici také na období před velikonočními svátky, příští rok bude hned na začátku dubna. Během roku se věnuje i kultuře, jeho součástí je tzv. Stodolní divadlo, kde hlavně přes léto probíhají divadelní hry, koncerty nebo také přednášky o různých zajímavých tématech, poslední se týkala například cestování a fotografování při toulkách po Francii.

ČTĚTE TAKÉ: V Peruci začnou opravy v knihovně. Její vedoucí dostala ocenění a je mezi nejlepšími knihovníky v Ústeckém kraji

ČTĚTE TAKÉ: Setkali jsme se třikrát, vždycky v Opočně. Josef Somr byl velmi milý, skromný a přátelský člověk, vzpomíná na hereckou legendu fotograf z Peruce

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Čarodějka Hanka vypráví lidem zajímavosti v zámeckém parku v Peruci

(na snímcích: sobotní předvánoční tržnice v Peruci. Foto Miroslav Blažek)