Nová sportovní hala v Lounech: stavět se bude u 3. ZŠ a takto by měla vypadat

Louny – Nová krytá sportovní hala určená především pro míčové sporty se začne vytvářet v příštích letech v Lounech v areálu 3. ZŠ. Schválila to na začátku června rada města. Radnice tak zároveň opustila druhou zvažovanou variantu – získat nové plochy pro tréninky a rozvoj sportovců tím, že by se stavebně rozšířila současná už fungující tradiční sportovní hala v Rybalkově ulici. Město Louny rovněž tento týden také zveřejnilo obrázky ze studie architektů, jak by nově vybudovaná sportovní hala v areálu uvedené školy měla vypadat.

Basket, florbal, lezecká stěna…

„Nová sportovní hala vyroste v areálu školy, a to na nynější volné ploše vedle současné tělocvičny školy. Oba sportovní objekty pak budou spolu propojené nižší společnou částí se šatnami,“ vysvětlila Kateřina Švobová z Městského úřadu Louny z úseku pro vztahy k veřejnosti. Půdorys haly podle ní bude mít plochu o rozměrech 43 x 33 metry. Uvnitř budou například dvě hřiště na basket nebo jedno na florbal. Ve vybavení a nabídce pro sportovce bude i umělá lezecká stěna.

Provoz by měla vést LSSA

Podle současných předpokladů města bude provoz haly po jejím vystavění zajišťovat nikoli škola, ale Lounská správa sportovních areálů (LSSA), která se stará i o provoz haly v Rybalkově ulici, ale také například i zimního stadionu, letního cvičiště a dalších sportovišť.

Cena a termín ještě nejsou upřesněny

Cena za stavbu nové haly a termín zahájení stavby nejsou ještě přesně určeny. Teď musí všechny potřebné kroky schválit především zastupitelstvo města. Nejprve musí potvrdit záměr stavět halu na uvedeném místě u 3. ZŠ. Pak by následovalo zadání projektové dokumentace, výběrové řízení na dodavatele stavby a z něj by vzešly termíny a cena zakázky. Poté vše musí znovu schválit zastupitelé města, kteří v té době už budou v novém složení po komunálních volbách letos v září. Teprve po schválení stavby, rozpočtu a dalších podmínek ze strany zastupitelstva města se bude moci stavba konečně rozjet. Celá záležitost až do otevření nové haly tak bude trvat ještě několik let.

ČTĚTE TAKÉ: Současná sportovní hala v Lounech se nejspíš rozšiřovat nebude. Nová přístavba má vzniknout u tělocvičny 3. ZŠ

ČTĚTE TAKÉ: Sportovní hala je plně vytížená. Město Louny uvažuje o možnosti přístavby, což by zvýšilo kapacitu

ČTĚTE TAKÉ: Nová sportovní hala v Žatci: takhle by mohla vypadat. Porota jako nejlepší určila návrh ze Španělska

(na obrázcích je nová chystaná sportovní hala podle studie architektů, která by měla vyrůst u 3. ZŠ v Lounech. Zdroj: Městský úřad Louny)