Ve Vroutku vzniká nové centrum Vilém. Bude nabízet zajímavé aktivity pro děti i dospělé

Vroutek, Podbořansko – Na Podbořansku začíná vznikat nové volnočasové centrum. Lidé se k jeho založení sejdou příští týden v Kulturním domě ve Vroutku. Účast je dobrovolná, návštěvníci se dozvědí všechny potřebné a zajímavé informace o chystané činnosti, přijít může každý. Centrum s názvem Vilém má přinášet zábavu pro děti i dospělé, pro všechny věkové skupiny lidí ve Vroutku. Někdo si může jen „užívat“ mnoha budoucích připravovaných akcí jako návštěvník, další zájemci, pokud budou mít chuť, se mohou do činnosti budoucího centra případně i sami aktivně zapojit jako členové a pomocníci.

Kroužky i tábory pro děti, zájmové aktivity pro dospělé…

„Naší vizí do budoucna je například pomoci s pohlídáním dětí či vytvořit prostory pro scházení maminek v tzv. chůvičce, zajistit různé zábavné volnočasové zájmové aktivity pro dospělé nebo kroužky pro děti, pořádat příměstské tábory, nabídnout dětem, které to potřebují, třeba i možnosti doučování, dospělým různé poradenství a vzdělávání při finančních a sociálních problémech a podobně. Aktivit by bylo více, chtěli bychom se řídit hlavně zájmem a poptávkou od samotných obyvatel. Chtěli bychom, aby se všichni v našem centru cítili co nejlépe,“ popsala na dotaz naší redakce Veronika Klemsová (38), která bydlí ve Vroutku a je jedna z hlavních iniciátorek vzniku nového centra. S plánováním a aktivitami jí pomáhá také kamarádka Libuše Ulkeová. Další pomocníky, kteří by se chtěli zapojit do organizačních činností v novém centru Vilém, bude jeho vznikající tým teprve hledat.

První schůzka je ve čtvrtek v kulturním domě, přijít i s nápadem může každý

Třeba se nějací najdou i hned příští týden na schůzce v Kulturním domě ve Vroutku. Ve čtvrtek 26. ledna od 16 hodin tam proběhne „první neformální posezení k založení volnočasového centra Vilém“, jak uvádějí pořadatelé v pozvánkách. „Posedíme u kávičky a něčeho dobrého, necháme pohrát děti a popovídáme si všichni společně, jaké aktivity bychom chtěli ve Vroutku mít, co všechno bychom chtěli společně prožívat, aby nás to bavilo,“ popisují pořadatelé schůzky. Záměru zřídit nové centrum vyšel vstříc starosta Vroutku Jaromír Kubelka a slíbil, že město poskytne pro tento účel prostory v kulturním domě. „Kontaktovala jsem pana starostu s myšlenkou založit volnočasové centrum. Náš návrh přijal velice kladně, takže jsem za to moc ráda. Slíbil nám pro začátek jako místo pro scházení a aktivity spolku část prostor v kulturním domě, slíbil nám i pomoc s vybavením centra,“ uvedla Veronika Klemsová.

Jméno i podle veselého dědečka

Nové centrum Vilém má v plánu přes zimu se scházet v kulturním domě, od jara do podzimu pak pořádat i mnoho různých aktivit venku, například turistické výlety, zábavné sportovní hry, hledání pokladu a jiná dobrodružství pro děti, opékání buřtů, dětské dny, zájezdy na kulturní akce v okolních městech a podobně. Jak přišli autoři nápadu zrovna na jméno Vilém coby označení nového centra? „Mělo to víc důvodů. Jednak první písmeno je stejné jako i v názvu našeho města Vroutek – tak jsme to chtěli. Druhý důvod je ten, že tento název ve spojení s centrem nikdo nevlastní a je tedy volný v obchodním rejstříku, a tak s tímto jménem chceme založit náš neziskový spolek. A třetí důvod byl, že Vilém Koza byl můj dědeček, byl veselý, hrál na harmoniku, dělal zábavu, lidé ve Vroutku ho měli rádi, někteří si na něj ještě možná pamatují. Toto jméno pro mě stále znamená radost, dobrá společnost lidí a zábava – a právě to bychom chtěli nabízet i v našem centru,“ vysvětlila Veronika Klemsová.

ČTĚTE TAKÉ: Šťastný konec: zmatené vystrašené štěně běhalo na okraji Podbořan. Teď už má nový domov u rodiny ve Vroutku

(na snímcích: kulturní dům ve Vroutku, kde se budou scházet lidé k aktivitám nově vznikajícího centra Vilém, a dole je logo nově zakládaného občanského neziskového spolku. Foto Mapy.cz a spolek Vilém)