Přijďte si zaplavat do bazénu! Máme znovu otevřeno – až do konce června, zvou pracovníci v Postoloprtech

Postoloprty – Plavecký bazén v Postoloprtech (na snímku nahoře) se saunou i posilovnou je po dlouhé pauze znovu otevřený pro návštěvníky. Lidé si do areálu mohou přijít zaplavat, zacvičit a odpočinout do konce června. Potom bude sportovní zařízení zase uzavřeno, následovat bude pravidelná letní technologická odstávka.

Chceme umožnit lidem sportování aspoň pár týdnů před prázdninami

Původně to přitom vypadalo, že bazén v červnu už neotevře, nakonec ale vláda před týdnem (31.5.) přijala usnesení, v němž díky výraznému zmírnění epidemie v posledních týdnech povolila znovu otevřít vnitřní bazény. V Postoloprtech po předepsaných rozborech vody otevřeli bazén od pátku 4. června. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože uzavření bazénu vyjde paradoxně levněji než jeho znovuotevření. Vnímáme však, že lidem chybí volnočasové vyžití a aktivity vedoucí k utužování kondice a zdraví. Chceme jít cestou vedoucí k postupnému návratu do normálu, a i proto jsme rozhodli otevřít bazén a umožnit lidem plavání ještě alespoň na pár týdnů v červnu,“ uvedla jednatelka společnosti Služby města Postoloprty Iveta Petřivalská.

Počet míst je omezen, nejlepší je předem si zavolat a zjistit aktuální situaci

Jaké platí v současnosti podmínky k návštěvě? V bazénu může být v jednom okamžiku maximálně 41 lidí, v sauně 12 a v posilovně 15 návštěvníků. Místo v posilovně je možné si rezervovat předem na určitý čas na telefonu 415 783 307, obsazenost bazénu a sauny je možné na stejném čísle rovněž ověřit telefonicky předem, aby člověk pak nemusel na místě případně zbytečně čekat. Roušky je nutné nosit jen ve vstupní hale a v šatně, na samotných sportovištích ani v sauně už nikoli. U pokladny před vstupem je nutné prokázat potvrzení o bezinfekčnosti. Návštěvníci mají mezi sebou dodržovat rozestupy alespoň dva metry, pouze členové jedné rodiny nebo společné domácnosti mohou být u sebe blíže.

Bazén je otevřený každý den, v pondělí alespoň navečer

Kdy mohou lidé bazén v Postoloprtech navštívit? Až do konce června teď bude otevřeno každý den. V pondělí je to od 18 do 21 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 12 do 21 hodin, ve středu a pátek od 12 do 20 hodin. O víkendu, v sobotu i neděli, platí provozní doba 10-20 hodin. „Přijďte si zaplavat, zacvičit, odpočinout v sauně! Rádi vás uvidíme!“ vzkazují pracovníci postoloprtského bazénu. (PR)

ČTĚTE TAKÉ: Bazén byl zavřený dvě třetiny roku. Návštěvníků přišlo jen 18 tisíc místo obvyklých padesáti

ČTĚTE TAKÉ: Voda v bazénu v Postoloprtech zatím ještě zůstala, ale možná i ona půjde pryč. Provozovatelé šetří, kde se dá

ČTĚTE TAKÉ: Nový pomocník v Postoloprtech: elektromobil usnadňuje práci při úklidu města