Milovníci zahrádek a květin se dočkají: v Lounech po dlouhé pauze tento pátek začne první letošní výstava

Louny – Milovníci výstav v přírodním areálu u Ohře na výstavišti v Lounech se tento týden po dlouhé pauze přece jen dočkají. V pátek začne výstava s názvem Jarní trhy a bude to první akce pro veřejnost v letošní sezoně. Podle původních plánů měla už v dubnu v areálu proběhnout tradiční výstava Dům a zahrada, ale ta musela být zrušena kvůli aktuální situaci kolem Covid-19.

Dubnová výstava byla zrušena i loni

Stejný scénář přitom proběhl i loni na jaře při tehdejší první vlně koronaviru. Dubnová zahajovací výstava Dům a zahrada byla rovněž zrušena, ale potom se podařilo pro milovníky květin a zahradničení uspořádat na výstavišti náhradní setkání na konci května.

Jaro se konečně probudilo, jsme rádi

„Jaro se konečně probudilo ve vší své kráse a jsme rádi, že můžeme pozvat zájemce do Loun na výstaviště, kde jsme připravili Jarní trhy. Účast slíbila řada pěstitelů a prodejců květin, lidé si mohou vybrat letničky, trvalky, skalničky, begónie, balkónové květiny, cibulky, kaktusy, sukulenty, ale i ovocné stromky, ovocné a okrasné keře, jehličnany, vřesovištní rostliny, různé bylinky a mnoho a mnoho dalších,“ uvedla Štěpánka Portz ze společnosti Diamant Expo, která tradičně pořádá výstavy v Lounech. Návštěvníci na výstavě najdou i další pomůcky pro zahrádky, třeba nářadí, hnojiva, dekorace. Připraveno je i občerstvení.

Nutné budou ještě roušky a rozestupy

Stále však bude nutné dodržet některá bezpečnostní pravidla proti šíření epidemie. „Testování nebude potřebné, ale nutný bude respirátor pro vstup do pavilonů a venku stačí jen rouška,“ upřesnila Štěpánka Portz. Důležitá také bude snaha o dodržování rozestupů. Předepsanou vzdálenost mezi sebou musí mít i jednotliví stánkaři.

Otevřeno je od pátku do neděle, vždy 9-17 hodin

Výstaviště bude otevřeno pro všechny zájemce od pátku 14. května do neděle 16. května, každý den vždy od 9 do 17 hodin. „Pauza byla dlouhá, těšíme se na vás!“ vzkazují pořadatelé.

ČTĚTE TAKÉ: Tento víkend už mělo být výstaviště plné květin. Dům a zahrada se znovu odkládá, ale pořadatelé věří, že během jara bude moci proběhnout

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Výstava Člověk v přírodě začala. Každý rok se u nás doma vylíhne 400 kuřat, smějí se dva mladí chovatelé

ČTĚTE TAKÉ: Kam na jarní výlet? Oblík se dostal mezi padesát tipů na nejzajímavější místa v ČR pro sváteční vycházku

(na snímcích: loňská jarní výstava pro zahrádkáře v Lounech, která proběhla v náhradním termínu až na konci května. Foto: Diamant Expo)