Letní modernizace zimního stadionu pomalu končí, na ploše už jsou vidět zbrusu nové mantinely

Louny – V Lounech se pomalu blíží ke konci práce na modernizaci zimního stadionu během tradiční jarní a letní přestávky mezi sezonami, kdy je rozpuštěný led. Letos se vyměňuje řada prvků ve vnitřním vybavení stadionu. V současnosti například na budoucí hokejové a bruslařské ploše už jsou vidět nově instalované mantinely, které nahradily předchozí hrazení. Práce na obnově výbavy zimního stadionu mají být hotové do konce července.

Nová bude i tréninková střílna

Odborná firma začala na stadionu pracovat v květnu, končit bude zhruba za dva týdny. „Hokejisté, krasobruslařky i veřejnost se mohou těšit na nové mantinely i modernizované vnitřní prostory. Pro hráče hokeje při trénincích začne sloužit i nově vybudovaná tréninková střílna,“ popsal některé z probíhajících prací už v květnu starosta Loun Pavel Janda.

Sportovní „interiér“ bude skoro celý nový

Jaké změny ještě zahrnovala současná rekonstrukce? Staré mantinely, hráčské lavice a další součásti střídaček byly odstraněny, stejně tak i ochranné plexisklo nad ledovou plochou. Na jejich místo přišlo komplet nové vybavení. Součástí nově vybudovaného hrazení s mantinely jsou tři vjezdy pro rolbu na údržbu ledu a šest dvířek ke vstupu bruslařů a hokejistů na led. Nové jsou i ochranné sítě nebo hokejová elektronická časomíra. Stejně tak například i hokejové branky.

Město zaplatí za vylepšení přes dva miliony

Za nynější rekonstrukci vybavení stadionu město zaplatí více než dva miliony korun. Ve druhé polovině srpna se na zimním stadionu už znovu začne vyrábět led a nová sportovní sezona v Lounech pro hokejisty, rekreační bruslaře, ale i malé krasobruslařky se naplno rozjede v září.

ČTĚTE TAKÉ: Led je pryč, ale na zimním stadionu je živo. Firma dělá nové mantinely a střídačky

ČTĚTE TAKÉ: Nové mantinely, střídačky i ochranné sklo. Bruslaři, hokejisté a diváci se mohou těšit na vylepšený stadion

ČTĚTE TAKÉ: Nová sportovní hala v Lounech: stavět se bude u 3. ZŠ a takto by měla vypadat

(na snímcích: probíhající úpravy v areálu zimního stadionu v Lounech. Kolem budoucí ledové plochy se už rýsují nově instalované mantinely. Dole jsou i nové branky. Foto Lounská správa sportovních areálů)