Daniel Hůlka nebo Václav Noid Bárta. V Nepomyšli připravili velkolepou oslavu svého výročí 660 + 1

Nepomyšl – Lidé v Nepomyšli u Podbořan se tento týden mohou těšit na zábavu na fotbalovém hřišti, která bude doslova nabitá zajímavým programem včetně umělců se známými a zvučnými jmény. Obec si bude připomínat 660 (+ 1) let od první písemné zmínky. V programu během soboty (16. 7.) vystoupí například Daniel Hůlka, Václav Noid Bárta nebo Kamélie.

Slavnost se o rok posunula kvůli epidemii

První zmínka o osadě jménem Nepomyšl pochází z roku 1361, tedy přibližně ze stejné doby, kdy je v pramenech poprvé zmiňováno také blízké město Podbořany. To zahájilo „oslavy“ svých 660 let už na konci června při letních městských slavnostech, další připomínky výročí pak budou pokračovat i při několika dalších tematických akcích až do konce letošního roku. V Nepomyšli by svých 660 let slavili za normálních okolností už minulý rok, jenže tehdy byly společenské akce a shromažďování lidí omezeny kvůli epidemii Covid-19. Velká oslava se tedy přesunula až na letošek a na plakáty s pozvánkou k číslici 660 přibyla ještě také poznámka + 1.

Slavní zpěváci, ale i cirkus, žongléři, ohňová show…

Oslavy 660+1 pořádá městys Nepomyšl. Program startuje ve 14 hodin na fotbalovém hřišti. Jako první budou na řadě staropražské písničky v podání kapely Šmrnc, od 15 hodin vystoupí dámské pěvecké duo Kamélie, v 16.45 to bude Daniel Hůlka a v 18.30 Václav Noid Bárta. Lidé se mohou těšit také na večerní taneční zábavu s kapelou Triget, na veselé vystoupení s názvem Šou baby z Nepomyšle nebo na ohňovou show. Pro děti jsou připraveny pohádky, soutěže, novodobý cirkus, ukázky žonglování a vzdušné akrobacie a mnoho dalších zajímavostí a lákadel. „Vstup je bezplatný, těšíme se na všechny návštěvníky,“ vzkazují pořadatelé.

(na snímku nahoře: nedávno opravený kostel sv. Mikuláše v Nepomyšli s novou fasádou – památka je jeden z hlavních symbolů obce. Foto Pavel Bartoš – mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Nádherná lípa u Nepomyšle: stala se hvězdou reklamy na minerálku a českou přírodu

ČTĚTE TAKÉ: Nový chodník v Nepomyšli by zajistil vyšší bezpečnost pro obyvatele a jejich děti. Městys žádá o dotaci

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: 700 let od první písemné zmínky v Kryrech se letos už slavit vůbec nebude. Epidemie změnila plány