Vlaky pojedou jen 10 km/h a budou pořád houkat. Řidiči i chodci musí být velmi opatrní

Louny – Systém výstražné signalizace se začne nyní hned po neděli opravovat na dvou železničních přejezdech v Lounech. Jeden přejezd je v Rakovnické a druhý v Poděbradově ulici. Opravy potrvají déle než týden. Signalizace bude v té době zcela mimo provoz a vlaky na trati Louny – Rakovník budou v této části města muset jezdit velmi pomalu, velmi opatrně a také budou často houkat, aby v místech nedošlo ke kolizi s auty či chodci.

Oprava dvou přejezdů v Lounech potrvá od 11. do 19. prosince

„Oprava přejezdů potrvá od 11. do 19. prosince. U obou přejezdů bude instalováno několik výstražných dopravních značek a také textová cedule s upozorněním a varováním, že přejezdové zabezpečovací zařízení není v provozu,“ uvedl Jan Krejčí z odboru dopravy Městského úřadu Louny. Odbor dopravy jakožto silniční správní úřad k situaci v uvedené lokalitě vydal tento týden veřejnou vyhlášku, v níž určuje přesné rozmístění dopravního značení a další pravidla pro bezpečnost provozu během plánovaných oprav na přejezdech.

Vlaky mohou jezdit jen „desítkou“ a musí houkat

Oprava signalizačních zařízení na přejezdech bude probíhat na zakázku Správy železnic. „Rychlost vlaků v místě bude omezena jen na maximum 10 km/h. Vlaky také budou v lokalitě při projíždění opakovaně a často houkat, aby byla zajištěna co nejvyšší bezpečnost,“ informoval s předstihem již na konci října Marcel Mihalik, mluvčí Městského úřadu Louny.

(na snímku nahoře: přejezd ve frekventované Rakovnické ulici v Lounech. Signalizace bude mimo provoz, vlaky budou houkat a řidiči a chodci musí být velmi opatrní. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Dvanáct zastávek s novou vizáží a novými technologiemi. Mezi nimi bude i stanice Louny střed

ČTĚTE TAKÉ: Na nádraží v Lounech se vrátila ztracená pamětní deska na počest odbojáře. Najít ji pomohla signalistka z Tvršic

ČTĚTE TAKÉ: Musel jsem zastavit celé Pendolino. Ve vagónu byl rozrušený muž s nožem, vypráví strojvedoucí ze Žatce

ČTĚTE TAKÉ: Z auta spadl nosič s jízdními koly, řidička druhého vozu jela z Loun a těžce havarovala. Teď poděkovala hasičům v Postoloprtech, kteří jí zachránili život